Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Подарувам Подарувам постари компјутерски делови

spytronicmk

Gaining Experience
4 август 2017
125
59
spytronicmk додаде нов оглас:

Подарувам постари компјутерски делови - Проценка

Како што и самиот наслов кажува, бидејќи не ги користам и можеби некому ќе му се најдат. Предност од Скопје поради практичноста да се најдеме, но ако некому од друго место навистина му требаат ќе се договориме како да стигнат до вас.

Деловите се исчистени од прашина, функционални со исклучок на кулерот кој има скршени 2 штипки за фиксирање.

Матична плоча 775
Intel Celeron 420
RAM: DDR2 1x1GB 1x2GB
GeForce 7100 GS...

Видете го целиот оглас...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.093
Мислења
974.347
Членови
35.396
Најнов член
AceOFspades
На врв Дно