• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Подарувам голема колекција на списанија и весници од ИТ сектор

  • Ја почнал/а темата
  • #1

ivsss

V.I.P
16 февруари 2012
334
667
Како што гласи насловот, подарувам голема колекција на списанија, BUG, VIDI, PC Chip, Svet Kompjutera итн. Станува збор за весници од 1995-2018 година, вкупен број околу 150-200 примероци во одлична состојба, најголем број од хрватскиот BUG. Ако се најде колекционер имам и реткости за подарување од типот 2600 Magazine, ретки изданија на македонски весници (Machine Head итн.).
Целосните колекции на македонските весници Plugin и Click Magazine ќе ги сочувам уште некоја година за себе. Локација Скопје, Ново Лисиче.

Поздрав,
Ивс.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,053
Мислења
837,656
Членови
28,980
Најнов член
Silencio
На врв Дно