1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Подарувам Подарувам делови за LG 42LN570S

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Todor91, 13 Март 2020.

 1. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  786
  652
  8 Јануари 2008
  Машко
  На кој му треба делови за телевизоров освен екран нека ми пише во пп.
  На телевизорот екранот му беше рикнат и ги извадив сите делови освен екранот и пластиките. Лед траките не работат сите диоди. Еве слики што остана од телевизорот [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Alucard, Torte Mobile, Lokvan и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,678
  4,126
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Pisi mu na @Daniel86 mozda ke mu trebaat za delovi.
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,764
  7,222
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Ти барем знаеш како се исфрлаа кутии со делови откај мене, немам никаква потреба од нив. :)
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  872
  759
  27 Април 2010
  Машко
  Да имавме шанса да продаваме на ebay овие делови ќе ти ги снемаше одма, не само затоа што се од оригинал тв извадени бидејќи сигурно на некој друг му треба некоја од двете плочки дали за струја дали за излезите.
  Ама ние сме 100000000000000000000000000000 каталјонски светлосни години назад така да се е узалуд.
   
  Викса, krashot и на Deksa им се допаѓа ова.
 5. damil

  damil
  On your way to fame

  783
  826
  2 Јануари 2015
  Машко
  Кај мене рикнаа два пати ЛЕД диодите, а немаат оригинал а ги сменат. Ако ти се за фрлање да ги земам па да пробам да искомбинирам.
   
 6. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  786
  652
  8 Јануари 2008
  Машко
  Резервирани за @Alucard.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 7. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  620
  171
  29 Септември 2010
 8. G4M3R

  G4M3R
  On your way to fame

  624
  633
  26 Јуни 2012
  Машко
  Доколку не е резервирана од некој, би ја земал плочата за напојување(3тата слика).
   
 9. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  786
  652
  8 Јануари 2008
  Машко
  Подарени се на @Alucard. Темава може да се затвори. :)
   
 10. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  369
  262
  13 Март 2015
  Машко
  Значи @Alucard e ѓубраџијата :D Се шегувам. Со здравје да си ги користи.
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,890
  1,786
  22 oктомври 2012
  Машко
  @viktorce: Само ти шегувај се, ама не знаеш колку е тешко да се најдат оригинал делови, посебно за постари модели, а да не правиме муабет за цената на истите, пролистај ја темава, и види колку членови пишале за деловите :)

  @damil, @Ceco & @G4M3R: Деловите веќе се поделени, јас задржав тоа што ми требаше, двајца другари поделија тоа што остана, ако излезе некоја комбинација, ќе ви пишам ПП, а бидејќи и @Daniel86 спомна дека фрлил еден куп делови, мислам дека нема да му биде проблем да ве контактира по ПП нареден пат кога ќе му останат вишок делови што нема да му требаат :)
   
  viktorce, Daniel86, damil и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...