• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Pocket PC - Десктоп комуникација помош

  • Ја почнал/а темата
  • #1

the G man

Intern
20 јули 2007
44
1
Имам некоја апликација за направам за семинарска, поточно две и тоа во Visual C#, едната треба да биде PocketPC апликација и треба да комуницира со другата т.е. Десктоп апликација и да разменат некој податоци.

Е сега проблемот е што во овој програмски јазик(Visual C#) немам работено воопшто, а во Visual C++ не сакам да работам затоа што имам лошо искуство со поврзувањето на базата на податоци(а во C# е мноооогу полесно), па ако има некој линк на кој би можел да најдам информации, туторијали, книги или натписи за тема комуникација PocketPc апликација и Десктоп апликација пожелно е преку wireless, би бил многу благодарен, зашто никаде не можам да најдам!!!

Поздрав
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,168
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно