• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Pocetnicko prasanje za Ruby

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Citajki edna prethodna tema vo vrska so koj jazik da se pocne da se uce programiranje nekoi rekoa demek Ruby bil najlesen za kapiranje za pocetnici vo programiranjeto.me interesira sto programi mozat da se pisuvat vo Ruby bidejki skripten jazik kako so pisuva me potseka na web programiranje (za programiranje sum tapa).
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,507
Мислења
822,166
Членови
28,046
Најнов член
hittrajkovski
На врв Дно