Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Побарувања за Dvd Rw

delix

Intern
7 април 2007
702
23
Имам у план да земам ДВД-рв но компјутерот ми е многу стар и не знам дали ќе можам да го користам. Имам замо 3 гига слободен простор, па дали ке бидат доволни да можам без проблем да изрежам нешто. Претпоставувам дека би можел да режам ако податоците ми се веќе на хард дискот, но дали ќе можам да копирам други двд-ија (земено у обзир дека имам само еден двд драјв)
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Да режеш од хард диск нема да имаш проблем, ама ако немаш доволно простор околу 4 гига за да напраиш имиџ од ДВД-то што ќе сакаш да го копираш, не можеш да направиш копија.
Може доколку имаш уште еден ДВД уред - ДВД Ром, ама тоа не ти го препорачувам.
 

strucnjak

Intern
11 април 2007
32
0
strucnjak

opcijata On-To-Fly ne e preporacliva za rezenje na DVD od DVD-ROM na DVD-RW bidejki mnogu lesno moze da se unisti mediumot. A sto se odnesuva do sistemskite pobaruvanja nema da imas nikakov problem, osven toa sto malku ke ti se usporu kompjuterot za vreme na rezenje i samiot proces moze da trae podolgo. Ako ne ti e problem prati mi gi specifikaciite na tvojot kompjuter i bi mozel da ti dadam nekoj strucen sovet. ;) :)
pozdrav od spisanieto koe site go razbiraat
 

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Mora da imas mesto vo kompjuterot dali vo sistemskata particija ili vo drugata (ako imas particii) kolku sto ti se podatocite na DVD-to za image.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.130
Мислења
975.217
Членови
35.437
Најнов член
fensa08
На врв Дно