1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Побарувачки за кинески батерии

Дискусија во форумот 'Додатоци' започната од IvanMNE, 9 Јануари 2019.

 1. IvanMNE

  IvanMNE
  Intern

  4
  0
  6 Август 2018
  Машко
  Ја отворам темава за координација во врска со кинески батерии за смартфони.
  Каде кои батерии може да се најдат (во Македонија и нормално на интернет со време за достава, за оние кои не знаат)
   
 2. IvanMNE

  IvanMNE
  Intern

  4
  0
  6 Август 2018
  Машко
  Потребна ми е батерија: KB365261A 2200mAh или најблиска/најслична.
  Дали некој знае каде точно може во Скопје да се најде и која е цената (отприлика)?
   
 3. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Во Скопје нема кинески батерии,
  само во aliexpress или ebay ги има.
  И јас имам кинески тел. батерија барав секаде но немаше освен да си порачаш од aliexpress....
  Ми кажаа дека имало во магацинот во анхоч.
  (но цената на батеријата беше дупло скапа)
  Screenshot_20190109-092052.png
   
  Последна промена: 9 Јануари 2019

Сподели

Вчитување...