• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Plugin za galerija vo Joomla! 1.5.6

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Noobfull

Intern
23 август 2008
18
0
Zdravo pak jas so Joomlata! :)

Vaka, sakam da instaliram galerija na sajtot, mi rekoa da simnam Plugin za galerija (dodatok) go simnav ovoj od Tuka go instalirav vo Install/Unistall i sega kako da ja postavam galerijata ? Pomos nekako ? :D

inaku galerijata e Slimbox
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Оди во Extensions > Plugin Manager и вклучи го новиот плугин. Е сега во документацијата мора да има како тој се става во акција.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,162
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно