1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Плоча за r5 3600

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од CykaBlyat, 17 Јули 2019.

 1. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  370
  206
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Добро кога си веќе решен за рајзен 3600 земи си тогаш најевтина плоча како шо спомна веќе @gOJDO, исто и рам 3200.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 2. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Intern

  165
  49
  22 oктомври 2016
  Се мачам на видео игри
  Не е до мене,немам друга опција.Да имав пари ке земев 9900к и custom loop со 2080 ti ке напраев ама за жал немам толку пари.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Astro

  Astro
  Guru

  6,107
  8,299
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Ви текнуе кога се жалев дека имам lag на B450 Aorus PRO + Ryzen 2600?


  Гојдцка ми дае RAM, Hyperx Predator 3200 CL16 2 x 8Gb. Го наместив на тајминзи 16-18-18-18-32 и машинава се препороди.
  Немам никаков лаг, машината работи онака како што треба да работи. Све извршува инстант, на сите места каде забележував лаг сега нема ништо, се е инстантно.

  Презадоволен.
   
  На gOJDO, Sukhoi, itstheigyg и уште 8 други им се допаѓа ова.
 4. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,060
  649
  28 ноември 2015
  Машко
  Рамот е срцето на infinity fabric
  Побрз Рам побрз трансфер на податоци помеѓу ccx
   
  На ТАТА_МАТА и Astro им се допаѓа ова.
 5. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  668
  398
  20 Декември 2015
  Машко
  Manuelno ставаш херцажа на рамот?
  Истиот рам го иам па затоа прашувам.

  Give me some guide mate.
   
 6. Astro

  Astro
  Guru

  6,107
  8,299
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Да, рачно му задавам зошто иначе го препознава како 2400мхз и тајминг 18-22-22-52 кај мене на Аорус ПРО. Имам бенчамрци со AIDA64 со сите тајминзи што ги пробав и има голема разлика во перформансите. Барај ме ако ти треба помош
   
 7. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,060
  649
  28 ноември 2015
  Машко
  Функционира, само пази тие trfc се пре агресивни и не се уклучува.
  DRAM Calculator for Ryzen
   
 8. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,572
  11,345
  23 Јануари 2008
  Манга
  Тие се нстивни латенции на предаторот. Изгледа се со самсунг чипови бидејќи работат на пропишани фрекфенција и латенции без проблем на сите рајзени! Значи и со прва генерација. 1600x ги вози без мака.
   
 9. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Intern

  165
  49
  22 oктомври 2016
  Се мачам на видео игри
  Имав Predator RGB 3200 cl16,Hynix се чипојте
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,560
  2,373
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
 11. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Intern

  165
  49
  22 oктомври 2016
  Се мачам на видео игри
  ADATA шо чипој користат?
  спесифично Spectrix XPG D41
   
Слични теми
 1. krema
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  641
 2. tomaso
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  389
 3. Мино Андревски
  Одговори:
  78
  Прегледи:
  6,393
 4. Costigan_Jr
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,259
 5. gOJDO
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  897
Вчитување...

Сподели

Вчитување...