1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Plesk FTP Remote Storage

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од paraglajder, 10 Јуни 2019.

 1. paraglajder

  paraglajder
  Gaining Experience

  194
  100
  9 Јануари 2008
  Ова ќе ме мрдне од умот. Во FileZilla Server подесено ми е D:\ServerBackups да е home directory. Дали погрешно ја внесувам дирекотијата или нешто друго е проблем? Отворив порти 21,990, 50000-51000 во рутерот и Firewall.

  [​IMG]

  Преку друг компјутер со Filezilla Client (и различна IP) слободно влегувам и функционира. Kога тестирам пак го добивам ова:

  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
   

Сподели

Вчитување...