• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Плексиглас, каде да се купи?

steelseries

On your way to fame
20 декември 2015
881
534
Skopje
steelseries's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 w/Stock Cooler (Wraith Spire RGB)
Motherboard
Asus x370 Prime PRO
Storage
WD10EZEX Blue
PSU
Cooler Master Vanguard 750+ Gold
RAM
HyperX Predator 2x8GB // 3200Mhz
Video card
Asus GTX 1060 6GB
Mouse
SteelSeries Rival 310
Keyboard
Gigabyte K85 Mechanical RGB
Monitor
Benq RL2455HM
OS
Windows 10 Pro

coNNectMKD

Gaining Experience
13 март 2017
481
398
Skopje
Во однос на цените, бидејќи ми треба да се изработи оклопна кутија од плекси (или друг материјал пр. акрил ако одговара), има ли некој од Скопје кој работи со помали димензии? Големината на предметот што треба да се „заштити“ е со димензии 65cm x 33cm (+ - сантим).

Неколку луѓе прашав, ми рекоа цела табла да земам, од околу 10/12 илјади денари. Многу ми е тоа а нема да искористам ни 30%.
Инаку со 2 бои ми треба т.е еден проѕирен и една црна боја.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,217
27,773
kalco.ru
Спомнав погоре, електро неон ќе ти исечат колку сакаш, како сакаш.
Во однос на цените, бидејќи ми треба да се изработи оклопна кутија од плекси (или друг материјал пр. акрил ако одговара), има ли некој од Скопје кој работи со помали димензии? Големината на предметот што треба да се „заштити“ е со димензии 65cm x 33cm (+ - сантим).

Неколку луѓе прашав, ми рекоа цела табла да земам, од околу 10/12 илјади денари. Многу ми е тоа а нема да искористам ни 30%.
Инаку со 2 бои ми треба т.е еден проѕирен и една црна боја.
 

coNNectMKD

Gaining Experience
13 март 2017
481
398
Skopje
Потврдено фала за инфо. Електронеон по димензија склопуваат и не е проблем да биде со различни типови на плекси, у случајов 2 бои.

Супер цена за едно парче ми дадоа.
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,020
3,467
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Потврдено фала за инфо. Електронеон по димензија склопуваат и не е проблем да биде со различни типови на плекси, у случајов 2 бои.

Супер цена за едно парче ми дадоа.
Кажи ја цената, ме интересира и мене за да земам плекси
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,128
Мислења
838,954
Членови
29,038
Најнов член
Aspasija42
На врв Дно