Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Playstation 4 Jailbreak - Генерална Дискусија

Jedah

Unstoppable
6 ноември 2007
1.222
2.035
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: M.2 Corsair NVMe MP510 240GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
Logitech Optical M100 USB Black
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
LG 24'' Full HD IPS Monitor with FreeSync™ (24MP60G-B)
OS
Windows 11
Излезе exploit за конзоли со фирмвер до FW 11.0 па надолу
View: https://youtu.be/c99oey4lz9Q?si=CrSVbR53TzEtkwR2


Пренесете им го ова на оние што ги продаваат по 15.000ден,. со "реткиот" 9.0 FW :p да се подразбудат од влажниот сон кој го сонуваат

А останатите што не сте ги пуштиле конзолите последниве 5-6 месеци ете ви прилика да свртите некоја single player игра.
Или уште подобро флешувајте ги и правец на Реклама5 - со наслов РЕТКО РЕТКО РЕТКО!!!!!!!
 

chroot

Gaining Experience
12 ноември 2021
399
497
Скопје
Излезе exploit за конзоли со фирмвер до FW 11.0 па надолу
View: https://youtu.be/c99oey4lz9Q?si=CrSVbR53TzEtkwR2


Пренесете им го ова на оние што ги продаваат по 15.000ден,. со "реткиот" 9.0 FW :p да се подразбудат од влажниот сон кој го сонуваат

А останатите што не сте ги пуштиле конзолите последниве 5-6 месеци ете ви прилика да свртите некоја single player игра.
Или уште подобро флешувајте ги и правец на Реклама5 - со наслов РЕТКО РЕТКО РЕТКО!!!!!!!
За некој како мене што не се бавел со пиратерија последниве 10 години, кај може да се симнат пиратски игри за ПС4 ?
 

omegaRED

Adeptus Astartes
13 септември 2011
2.510
3.428
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
2TB Samsung 970 EVO Plus, 1TB Silicon Power P34A80, 6TB WD Red + 2TB Toshiba
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
4 x 8GB Kingston HyperX @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX4090 Suprim X
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
Keychron Q3
Audio
SteelSeries Arctis Pro Wireless & Logitech X540
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
Излезе exploit за конзоли со фирмвер до FW 11.0 па надолу
View: https://youtu.be/c99oey4lz9Q?si=CrSVbR53TzEtkwR2


Пренесете им го ова на оние што ги продаваат по 15.000ден,. со "реткиот" 9.0 FW :p да се подразбудат од влажниот сон кој го сонуваат

А останатите што не сте ги пуштиле конзолите последниве 5-6 месеци ете ви прилика да свртите некоја single player игра.
Или уште подобро флешувајте ги и правец на Реклама5 - со наслов РЕТКО РЕТКО РЕТКО!!!!!!!
Моментално е баш незграпно решението со LAN кабел.

Се надевам ќе го средат барем да работи со ESP8266 - идеално да е self-contained и да не мора да се користи и USB како што е моментално на 9.00.
 

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
997
910
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5600 w/ Deepcool AK400
Motherboard
ASUS ROG STRIX B450-F GAMING II
Storage
Samsung 970 EVO PLUS 1TB + 2TB WD20EZRX x2
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
16GB DDR4@2400MHz
Video card
ASUS TUF GTX 1660 Ti EVO OC
Case
CM Elite 335U
Mouse
LAMZU Atlantis Mini Pro
Keyboard
MK870 w/ JWICK Black
Audio
Xonar DGX w/ Sennheiser HD215
Monitor
BenQ XL2411P
OS
Windows 10
Моментално е баш незграпно решението со LAN кабел.

Се надевам ќе го средат барем да работи со ESP8266 - идеално да е self-contained и да не мора да се користи и USB како што е моментално на 9.00.
После првиот пат USB не треба, бар со оваа верзија.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.774
Членови
35.416
Најнов член
gpodyt
На врв Дно