• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

PlayStation 4 дискусија

PandaBomber

On your way to fame
13 јуни 2012
474
648
Еве официјално Redeem a PlayStation Store voucher code

Во меѓувреме забранија продолжување на постоечка претплата, само нов корисник (или со истечена претплата) може да активира од старите кодови.
 

Vrgood

Gaining Experience
20 јуни 2017
214
113
Тие што веќе имаат Now, или Now и Plus заедно во моментот на вклучување на новиот PS Plus им се претвара во Premium до истекот на кое и да е подоцна. Табелата на конверзии е за стари кодови кои се продадени а ќе може да се внесат откако ќе се вклучи новиот Plus. Сега засега не можеш да ги користиш ради горенаведеното.
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.095
692
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Баш така е некако и така и така... Кој го фати возот пред месец дена ќе си ќари, кој чекаше да види што и како, ќе се праи конверзија па нема да ќари...

Sent using Tapatalk
 

PandaBomber

On your way to fame
13 јуни 2012
474
648
Баш така е некако и така и така... Кој го фати возот пред месец дена ќе си ќари, кој чекаше да види што и како, ќе се праи конверзија па нема да ќари...

Sent using Tapatalk
"If you are subscribed to both services [PS Now, PS Plus] when the new PlayStation Plus launches, you will be migrated into the PlayStation Plus Premium membership plan and you will have a new single payment date based on the longer of your two subscriptions."

So, for example, if you have PS Now subscribed up until August 2022 and an active PS Plus membership until September 2025 - that means you’ll be upgraded to PS Plus premium until September 2025 (or vice versa).

Не бев свесен дека оставиле мала дупка во случај кога ги имаш и двете претплати иначе ќе пробав да натанкам 2-3 години :) А тој што плаќал Plus + Now до сега заслужува некој бонус дека не е баш ефтино и двете да ги имаш.

Како и да е, ај нека ни е со среќа, ја си чекам како прваче да ми истече Plus за некој ден, да му турам стар код.
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.095
692
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
ако има некаде поок цени може би пробал и јас иначе на Плати.ру има само за 120УСД што е еквивалентно на веќе одредена цена според нив!!!
 

Vrgood

Gaining Experience
20 јуни 2017
214
113
ако има некаде поок цени може би пробал и јас иначе на Плати.ру има само за 120УСД што е еквивалентно на веќе одредена цена според нив!!!
Не купувајте безвезе. И да најдеш, не може да го активираш кодот.
 
6 ноември 2012
1.920
2.035
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800x3d / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gainward RTX 3090
Case
Lian-Li Lancool 215
Mouse
Razer Mamba Elite
Keyboard
Custom TKL Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
Samsung Odyssey G7 32" 240Hz \ BenQ PD3200Q 32" \ Dell U27"
OS
Windows 11 Pro

Ticklah

Gaining Experience
14 ноември 2014
215
134
Може ли некој да ми објасни како да купам Фифа 22 за пс4? Или било која ама преку нивниот online store?
 

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
2.801
2.385
Неготино
Може ли некој да ми објасни како да купам Фифа 22 за пс4? Или било која ама преку нивниот online store?
Купи си gift card од pcgamesupply и кодот ќе си го redeem-неш во твојот акаунт. Парите ќе ти ги додаде на wallet и оттаму можеш да си купуваш што сакаш.
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1.192
644
Би ти препорачал да си купиш EA Play, FIFA 22 е вклучена и имаш пристап до речиси сите игри на EA Games, ама гледам дека нема на Amazon, CDKeys, G2A, а не сум сигурен дека можеше да се купи директно од PS Store-от. Околу 30 долари беше годишната претплата.
 

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
2.801
2.385
Неготино
Би ти препорачал да си купиш EA Play, FIFA 22 е вклучена и имаш пристап до речиси сите игри на EA Games, ама гледам дека нема на Amazon, CDKeys, G2A, а не сум сигурен дека можеше да се купи директно од PS Store-от. Околу 30 долари беше годишната претплата.
Јас месечна земав од Амазон, а кога барав годишна едвај најдов на g2a за 26 евра.
 

icemaher

Gaining Experience
27 мај 2009
130
132
Куманово
icemaher's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3400g
Motherboard
Gigabyte B450M‐H
Storage
SAMSUNG 250GB SSD 970 EVO Plus M.2 PCI‐E NVMe
PSU
500 NJOY 80+
RAM
2 x DIMM 8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black
Case
MS METROPOLIS PRO
Monitor
Benq BL2480
OS
Win10 Pro
Да прашам, дали земал некој од овие џојстици Anhoch PC Market Online - Game Pad White Shark Centurion Wireless PS4/PS3/PC White
Како се покажаа добри се или има проблем со дрифтање?
Со Армагедон лани немав среќа 2пати. Едниот супер работеше, откажа полнењето после 20тина дена воопшто не сакаше да се полни, земав друг, се движеше во десно цело време низ менито на пс4.
Па на крај си земав logitech mk270 сет.
Dualshock v2 на жирафа 5100ден, како знам беа 3700, од каде сега преку 5000ден а 1г гаранција, никој не дава гаранција за dualshock.
Centurion ми изгледа како најдобра/најефтина варијанта(барем има 1г гаранција), или пак оној со кабел.
 

Gaston

Unstoppable
9 февруари 2011
1.683
3.085
Gaston's setup  
Audio
AR
Dualshock v2 на жирафа 5100ден, како знам беа 3700, од каде сега преку 5000ден а 1г гаранција, никој не дава гаранција за dualshock.
Centurion ми изгледа како најдобра/најефтина варијанта(барем има 1г гаранција), или пак оној со кабел.
Во Солун Дуалшок ќе си земеш за 60 eur и плус ддв ќе си вратиш.
Во Галерија кај нас ќе ти речат дека не се праи више и нема да го добиваат.
Во Public летово 4 пати праат ресток. И тоа ресток по цела палета по дуќан. Во понеделник задутре имаат нов ресток.
 

G4M3R

Practice makes perfect
26 јуни 2012
932
1.158
Кој е најлесен и најбезбеден начин да купам PS4 гифт картица? Ми треба да е некаде $20-30, за подарок. Вака по нет има многу сајтови, но не знам кој е веродостоен, а и некои ми личат ептен shady.
 

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
2.801
2.385
Неготино
Кој е најлесен и најбезбеден начин да купам PS4 гифт картица? Ми треба да е некаде $20-30, за подарок. Вака по нет има многу сајтови, но не знам кој е веродостоен, а и некои ми личат ептен shady.
pcgamesupply, една година купувам од таму
 

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
619
387
некој да каже некoј туториал или видео за jail break да направам на ps4? 10.00 има firmware. бидејки немам поима од каде што како да почнам. купувам игри, да, ама имам и ps5 и сега за него давам пари за игри а овој четворкава така ми стои, па да го jailbreak-нам си викам да поиграм на него барем гага. single player игри, на петката маам мултиплеер.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44.259
Мислења
919.958
Членови
32.914
Огласи
1.066
Најнов член
NaniEli
На врв Дно