1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PlayStation 4 дискусија

Дискусија во форумот 'SONY' започната од Cika, 29 Март 2012.

 1. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  383
  199
  2 Април 2014
  готов купено. сега уште ако може некој да ми помогне од каде да ги купам она рачките и завршена ми е работата 100%. гледав по она екупи, анхоч, сет мет ама никаде нема. ај ве молам некој ако знае каде има нека пише. фала!
   
 2. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  957
  1,052
  9 Декември 2015
  Машко
  Додатоци - Galerija
  Ако пишува продадено, контактирај ги :)
   
 3. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  383
  199
  2 Април 2014
  прашано и нема
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  383
  199
  2 Април 2014
  у пичку матер и во солун бев и таму нема, и тоа во сигурно 5-6 различни продавници поминав.
   
 5. Blaxus

  Blaxus
  Intern

  8
  5
  8 ноември 2016
  Машко
  Кој сервис е најдобар за ПС4 у Скопје? Ми изгоре матичната по се изглеа, па да го однесам да го ѕирнат.
   
 6. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,199
  744
  12 Април 2013
  Машко
  Иначе со американски пејпал и наша картица слободно можеш да се поврзеш на пс сторе без никаков проблем, јебига ова до сега не сум знаел дека можело така, ја па трчи ваму трча таму да купиш гифт карта па да убациш во реедем коде цццц.
   
 7. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  207
  159
  1 Мај 2014
  Машко
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  696
  665
  22 Април 2013
  Машко
  Дали ова функционира за твојот акаунт или тие ти даваат веќе постоечки акаунт?
   
 9. Psycore

  Psycore
  On your way to fame

  519
  536
  12 ноември 2013
  Automation Tester
  На твој, redeеm на код правиш.
   
 10. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  696
  665
  22 Април 2013
  Машко
  Јасно, видов, се поактуелни се продажба на игри и пс + на пола цена со добивање на постоечки акаунт...
   
 11. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  207
  159
  1 Мај 2014
  Машко
  Се поактуелни ама нејчам да се заебавам една игра на овај друга на онај акаунт сите ми се на еден се логирам на него и пукам. Значи код купуваш не акаунт
   
 12. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  696
  665
  22 Април 2013
  Машко
  Затоа прашав...
   
 13. baazellbub

  baazellbub
  Intern

  13
  1
  14 Јануари 2014
  Машко
  Има везе акаунтот на пс на кој регион е или не?
   
 14. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,199
  744
  12 Април 2013
  Машко
  нормално
   
 15. baazellbub

  baazellbub
  Intern

  13
  1
  14 Јануари 2014
  Машко
  Koj? :D Нов сум у комјунитиво на пс па ме интересира како најлесно/евтино иде купувањево на игри
   
 16. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,299
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  УК
   
 17. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,504
  1,828
  5 oктомври 2007
  Машко
  Ako sakas da kupuvas od kaj nas kartici UK. Ali toa znaci zavisis od Galerija i ostanati sto ke im tekne nekad da nosat. Porano nosea BG, sega UK. I sega tie sto gi navlekoa na BG neka se cudat.
  Po mene US e podobar, pocesto ima popusti, a i konverzijata USD denari e podobra od Euro ili GBP.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  xCorbe, 123456 и на Ragnar им се допаѓа ова.
 18. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,199
  744
  12 Април 2013
  Машко
  Ус
   
 19. baazellbub

  baazellbub
  Intern

  13
  1
  14 Јануари 2014
  Машко
  Има некој проблем да не може да линкне paypal со ps. Цело време ми вели дека не е валиден емаил или пассворд а сигурен сум дека точно ги пишувам и емаил от и пасс от. И плус како тоа УС paypall а наша картичка?
   
 20. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,504
  1,828
  5 oктомври 2007
  Машко
  Mozes da linknesh samo paypal od ist region kako i PS akauntot.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 21. baazellbub

  baazellbub
  Intern

  13
  1
  14 Јануари 2014
  Машко
  Pa probuvav, napraviv paypal od us region i ps acc mi e us region i nikako ne sakaat da se linknat, celo vreme invalid email/pass
   
 22. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,504
  1,828
  5 oктомври 2007
  Машко
  E togas nemam pojma, 2 pati sum mestel US paypal so US PSN Account i proslo bez maka. Vidi dali ti e podesen celosno Paypalot da ne ima nesto pending.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 23. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  207
  159
  1 Мај 2014
  Машко
  Да не знај некој кај можи да се најди cover art за Black Ops 4 за PS4 disk box случајно?
   
 24. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,299
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Моето омилено хови пред 15 години.
  Повели.
  Call Of Duty Black Ops 4 PS4 COVER - DVDcover.Com
   
  Последна промена: 6 Февруари 2020
  На xCorbe му/ѝ се допаѓа ова.
 25. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  207
  159
  1 Мај 2014
  Машко
Слични теми
 1. Psycore
  Одговори:
  31
  Прегледи:
  3,189
 2. Psycore
  Одговори:
  86
  Прегледи:
  4,973
 3. viksa86
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  426
 4. edin.ademovic
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,345
 5. SonicMK
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  429
Вчитување...

Сподели

Вчитување...