1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

PlayStation 4 дискусија

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од Cika, 29 Март 2012.

1. marv

marv
    Practice makes perfect

2,205
    1,496
    5 oктомври 2007
    Машко
    Нормално, ем за попустот ем за онлајн играње.

Sent from my TELEFON using Tapatalk

2. The_EvilLord

The_EvilLord
    Intern

71
    20
    26 oктомври 2019
    Машко
    За каков абдејт правиме муабет?софтверски на истата конзола?Таков абдејт правев на xbox 360 за можам да играм игри од 2015та па нагоре
    Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација

3. skullmonkey

skullmonkey
    Модератор

4,018
    3,166
    25 Април 2007
    Машко
    Актер
    Апдејт на конзолата, фирмверот. Последна верзија што се хакува е 5.05 и 5.07. Има и преку вебкит ако си над 5.50 верзија ама тоа имаше некои фрки не се сеќавам точно.
    Со други зборови, бараj игри што се од God of War постари

4. The_EvilLord

The_EvilLord
    Intern

71
    20
    26 oктомври 2019
    Машко
    значи по муабетов не се исплати тек сега да се купи чипувана конзола нели?

5. skullmonkey

skullmonkey
    Модератор

4,018
    3,166
    25 Април 2007
    Машко
    Актер
    Старите добри игри ќе си ги плескаш фри. Новите ќе си ги купуваш легитимно.

На The_EvilLord и Aowek им се допаѓа ова.
  6. crcic

crcic
    Gaining Experience

361
    189
    2 Април 2014
    од искуство некој да ми каже колку простор треба за VR на PS4 да функционира ко то треба? прашам бидејки за x-box за кинектот ми треба многу простор и едноставно кај син ми во соба не функционира бидејки е помала па кога сака да игра ме тероризира во дневна. па сега сакам да му купам и VR ама ако бара исто голем простор како кинектот ич да не си ставам трн во здрава нога, ако функционира во помал простор да го купувам.

7. Canibalot

Canibalot
    Gaining Experience

67
    87
    29 Јуни 2016
    Машко
    Препорачани се околу 5.5 метри квадратни. Од лично искуство: како почетник во некои игри што бараат да стоиш ќе забегуваш малце дур се навикнеш (и зависи дали планираш и палици да земеш ), најчесто ќе седиш.

View: https://www.youtube.com/watch?v=FUR3WtXac7E

На crcic му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Jedah

Jedah
    Practice makes perfect

914
    1,401
    6 ноември 2007
    Пред камера треба да си на растојание отприлика 2m. а пошто камерата стои над/под ТВ значи тоа е едини сетап кој треба да го имаш, фотеља/кревет пред ТВ со доволно растојание за камерата да ги фаќа сите светла на кацигата, инаку најчесто си седнат и се ѕвериш или пафташ со тоа Move контролерите. Има бајги за сетирање тоа VR-от, и многу каблишта, обавезно ко ќе подесуваш да мерите растојание на зеници, и сега кога ќе ставите на глава од дете едно растојание.... па дошол некој друг со поголемо главиште го ставил па му се гледа матно, па и за него калибрација...

На crcic му/ѝ се допаѓа ова.
  9. crcic

crcic
    Gaining Experience

361
    189
    2 Април 2014
    со палици ке играм, да. а може и со џоистикот да се игра?

иначе мерев, од местото каде што ке стои камерата до местото каде што ке се игра е 230 см. растојание.

али како и да е, најдов еден колега што што веке има, ке ми го донесе денес и ке пробам, па ако е се во ред у понеделник го купувам. во грција е намален на 199 евра, кога ке вратам и данок ке ми дојде некаде 160 евра, што мислам дека е ок цена.

10. crcic

crcic
    Gaining Experience

361
    189
    2 Април 2014
    Top, samo da ostavam kako informacija, na nekoj moze ke mu se najde. Viarov raboti odlicno na 230 sm. oddalecenost, i za mene i za malo dete, i sedenka i stoecki.

11. Jedah

Jedah
    Practice makes perfect

914
    1,401
    6 ноември 2007
    Ко ќе ви здосади после 2 дена јави да ти го откупам за 100€ :)

crcic, DonFrozex, Ragnar и на уште 1 им се допаѓа ова.
  12. omegaRED

omegaRED
    Unstoppable

2,266
    2,618
    13 Септември 2011
    Машко
    Проект менаџер
    Јас давам 110€

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

13. Jedah

Jedah
    Practice makes perfect

914
    1,401
    6 ноември 2007
    Нема проблем. Тебе ке ко ќе ти досади 80 ќе ти дадам :p
    PSVR се густира ама баш брзо. Првин е замарање ти треба 10мин да седнеш да исподесиш каблишта и сесија трае во просек 20-30мин макс. После тоа стомакот фаќа да ти се превртува па поготово ако играш нешто брзо ко Rigs пример или се возиш на Driveclub, GT Sport....чувај си леѓен до тебе. Да не зборам што во прашање се стаклени леќи кој ги чуваш на собна температура и ги ставаш на лице. Тие 15 степени, ти 37'C тоа стаклата ќе се замаглат па мачкулии ништо не се гледа па луѓе земаат фен дуваат внатре во кацигата за да ја затоплат и да не им маглат леќите ко ќе ја стават кацигата.

На crcic и omegaRED им се допаѓа ова.
  14. Razor-mk

Razor-mk
    Gaining Experience

122
    59
    7 Јули 2013
    Машко
    Поздрав дечки.
    Постои ли начин да да се поврзе Xbox controller на пс4.
    Барав по гугл успеав да го повржам на плејот ама свети само дека е приврзан но не функционира?
    Фала ви

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

15. crcic

crcic
    Gaining Experience

361
    189
    2 Април 2014
    Се е точно, за поврзување не баш, го поврзав за 3-4 минути, али игрите да, играв некоја паѓаш со падобран и после 2-3 минути почна да ми се лоши, и тоа сериозно да ми се лоши, ако играв уште 1 минута ке повратев мајке ми. И тоа со замаглувањето да, али жена ми ги изриша со некоја крпа чудна и после тоа не се замаглуваа. Како и да е, интересно искуство, ако имаш пари за фрлање и не си на буџет.

16. crcic

crcic
    Gaining Experience

361
    189
    2 Април 2014
    Брат какви работи ни здосадиле па ете дома све стои, и нинтенда и иксбокс-и и 360 и Оne, playstation-и, кинекти минекти што ке ти текне... И на крај кога ке го видам на лаптоп седнал и roblox или minecraft игра ми се иде да го скршам од маање. :D

На bLaCk AnArChY и omegaRED им се допаѓа ова.
  17. marv

marv
    Practice makes perfect

2,205
    1,496
    5 oктомври 2007
    Машко
    Не.

Sent from my TELEFON using Tapatalk

18. NPL86

NPL86
    Intern

3
    0
    27 Декември 2019
    Женско
  19. crcic

crcic
    Gaining Experience

361
    189
    2 Април 2014
    нема да има проблем, на сите така пишува, само ке регистрираш акаунт у USA (или од каде и а е PS плус акаунтот) и преку него ке го активираш. али провери и тука, јас од тука купувам, ке најдеш и поевтино Search results for: 'Playstation Plus'

На NPL86 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. VerGer

VerGer
    On your way to fame

627
    587
    9 ноември 2016
    Машко
    ИТ
    можете да пристапите до wrap-up на PS4? мене не ми дава, врти и заглавува со порака дека не работи у сите зони и тн и тн .. и со VPN на US сервер исто. За US account.

21. prolivot

prolivot
    Gaining Experience

187
    208
    28 Декември 2014
    Јас успеав преку маилот што ми стигна и сменив во линкот од hr-hr во en-us[​IMG]

22. VerGer

VerGer
    On your way to fame

627
    587
    9 ноември 2016
    Машко
    ИТ
    na en-us i en-uk probano (so dvata account-a)

23. Ragnar

Ragnar
    On your way to fame

814
    876
    9 Декември 2015
    Машко
    Мене ми успеа преку линкот што е ставен на it.mk на статијата:)

24. crcic

crcic
    Gaining Experience

361
    189
    2 Април 2014
    вреди ли да се купи овој комплет со 5 игри? поскап е само 30 евра од оној што е без гратис игри, па дали вредат игриве што ги даваат за 30 евра или не?

Слични теми
  1. Sm0k3y25
    Одговори:
    14
    Прегледи:
    1,924
  2. Psycore
    Одговори:
    30
    Прегледи:
    2,833
  3. Psycore