1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PlayStation 4 дискусија

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од Cika, 29 Март 2012.

 1. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,301
  1,592
  5 oктомври 2007
  Машко
  Нормално, ем за попустот ем за онлајн играње.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 2. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  154
  83
  26 oктомври 2019
  Машко
  За каков абдејт правиме муабет?софтверски на истата конзола?Таков абдејт правев на xbox 360 за можам да играм игри од 2015та па нагоре
  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
 3. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,128
  3,273
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Апдејт на конзолата, фирмверот. Последна верзија што се хакува е 5.05 и 5.07. Има и преку вебкит ако си над 5.50 верзија ама тоа имаше некои фрки не се сеќавам точно.
  Со други зборови, бараj игри што се од God of War постари
   
 4. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  154
  83
  26 oктомври 2019
  Машко
  значи по муабетов не се исплати тек сега да се купи чипувана конзола нели?
   
 5. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,128
  3,273
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Старите добри игри ќе си ги плескаш фри. Новите ќе си ги купуваш легитимно.
   
  На The_EvilLord и Aowek им се допаѓа ова.
 6. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  374
  197
  2 Април 2014
  од искуство некој да ми каже колку простор треба за VR на PS4 да функционира ко то треба? прашам бидејки за x-box за кинектот ми треба многу простор и едноставно кај син ми во соба не функционира бидејки е помала па кога сака да игра ме тероризира во дневна. па сега сакам да му купам и VR ама ако бара исто голем простор како кинектот ич да не си ставам трн во здрава нога, ако функционира во помал простор да го купувам.
   
 7. Canibalot

  Canibalot
  Gaining Experience

  71
  90
  29 Јуни 2016
  Машко
  Препорачани се околу 5.5 метри квадратни. Од лично искуство: како почетник во некои игри што бараат да стоиш ќе забегуваш малце дур се навикнеш (и зависи дали планираш и палици да земеш ), најчесто ќе седиш.


  View: https://www.youtube.com/watch?v=FUR3WtXac7E
   
  На crcic му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  941
  1,435
  6 ноември 2007
  Пред камера треба да си на растојание отприлика 2m. а пошто камерата стои над/под ТВ значи тоа е едини сетап кој треба да го имаш, фотеља/кревет пред ТВ со доволно растојание за камерата да ги фаќа сите светла на кацигата, инаку најчесто си седнат и се ѕвериш или пафташ со тоа Move контролерите. Има бајги за сетирање тоа VR-от, и многу каблишта, обавезно ко ќе подесуваш да мерите растојание на зеници, и сега кога ќе ставите на глава од дете едно растојание.... па дошол некој друг со поголемо главиште го ставил па му се гледа матно, па и за него калибрација...
   
  На crcic му/ѝ се допаѓа ова.
 9. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  374
  197
  2 Април 2014
  со палици ке играм, да. а може и со џоистикот да се игра?

  иначе мерев, од местото каде што ке стои камерата до местото каде што ке се игра е 230 см. растојание.

  али како и да е, најдов еден колега што што веке има, ке ми го донесе денес и ке пробам, па ако е се во ред у понеделник го купувам. во грција е намален на 199 евра, кога ке вратам и данок ке ми дојде некаде 160 евра, што мислам дека е ок цена.
   
 10. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  374
  197
  2 Април 2014
  Top, samo da ostavam kako informacija, na nekoj moze ke mu se najde. Viarov raboti odlicno na 230 sm. oddalecenost, i za mene i za malo dete, i sedenka i stoecki.
   
 11. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  941
  1,435
  6 ноември 2007
  Ко ќе ви здосади после 2 дена јави да ти го откупам за 100€ :)
   
  На џонидерп, crcic, DonFrozex и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,302
  2,702
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Јас давам 110€

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
 13. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  941
  1,435
  6 ноември 2007
  Нема проблем. Тебе ке ко ќе ти досади 80 ќе ти дадам :p
  PSVR се густира ама баш брзо. Првин е замарање ти треба 10мин да седнеш да исподесиш каблишта и сесија трае во просек 20-30мин макс. После тоа стомакот фаќа да ти се превртува па поготово ако играш нешто брзо ко Rigs пример или се возиш на Driveclub, GT Sport....чувај си леѓен до тебе. Да не зборам што во прашање се стаклени леќи кој ги чуваш на собна температура и ги ставаш на лице. Тие 15 степени, ти 37'C тоа стаклата ќе се замаглат па мачкулии ништо не се гледа па луѓе земаат фен дуваат внатре во кацигата за да ја затоплат и да не им маглат леќите ко ќе ја стават кацигата.
   
  На crcic и omegaRED им се допаѓа ова.
 14. Razor-mk

  Razor-mk
  Gaining Experience

  123
  59
  7 Јули 2013
  Машко
  Поздрав дечки.
  Постои ли начин да да се поврзе Xbox controller на пс4.
  Барав по гугл успеав да го повржам на плејот ама свети само дека е приврзан но не функционира?
  Фала ви

  Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
   
 15. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  374
  197
  2 Април 2014
  Се е точно, за поврзување не баш, го поврзав за 3-4 минути, али игрите да, играв некоја паѓаш со падобран и после 2-3 минути почна да ми се лоши, и тоа сериозно да ми се лоши, ако играв уште 1 минута ке повратев мајке ми. И тоа со замаглувањето да, али жена ми ги изриша со некоја крпа чудна и после тоа не се замаглуваа. Како и да е, интересно искуство, ако имаш пари за фрлање и не си на буџет.

   
 16. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  374
  197
  2 Април 2014
  Брат какви работи ни здосадиле па ете дома све стои, и нинтенда и иксбокс-и и 360 и Оne, playstation-и, кинекти минекти што ке ти текне... И на крај кога ке го видам на лаптоп седнал и roblox или minecraft игра ми се иде да го скршам од маање. :D

   
  На bLaCk AnArChY и omegaRED им се допаѓа ова.
 17. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,301
  1,592
  5 oктомври 2007
  Машко
  Не.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 18. NPL86

  NPL86
  Intern

  5
  0
  27 Декември 2019
  Женско
 19. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  374
  197
  2 Април 2014
  нема да има проблем, на сите така пишува, само ке регистрираш акаунт у USA (или од каде и а е PS плус акаунтот) и преку него ке го активираш. али провери и тука, јас од тука купувам, ке најдеш и поевтино Search results for: 'Playstation Plus'
   
  На NPL86 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  675
  629
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  можете да пристапите до wrap-up на PS4? мене не ми дава, врти и заглавува со порака дека не работи у сите зони и тн и тн .. и со VPN на US сервер исто. За US account.
   
 21. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  192
  212
  28 Декември 2014
  Јас успеав преку маилот што ми стигна и сменив во линкот од hr-hr во en-us[​IMG]
   
 22. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  675
  629
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  na en-us i en-uk probano (so dvata account-a)
   
 23. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  896
  962
  9 Декември 2015
  Машко
  Мене ми успеа преку линкот што е ставен на it.mk на статијата:)
   
 24. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  374
  197
  2 Април 2014
  вреди ли да се купи овој комплет со 5 игри? поскап е само 30 евра од оној што е без гратис игри, па дали вредат игриве што ги даваат за 30 евра или не?
   
 25. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  252
  177
  3 Јануари 2010
  Машко
  разгледај ги игрите на јутуб (види гејмплеј) , ако ти фаќаат око = вреди , ако не = не.
  Јас на твое место (лично мислење) би ги пренасочил тие 30 евра па и да додадам нешто плус и би си купил некоја актуелна игра.
   
Слични теми
 1. Tayshaun
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  3,768
 2. Psycore
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  2,980
 3. Psycore
  Одговори:
  86
  Прегледи:
  4,807
 4. Jedah
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  366
 5. edin.ademovic
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,289
Вчитување...

Сподели

Вчитување...