1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PlayStation 4 дискусија

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од Cika, 29 Март 2012.

 1. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  192
  212
  28 Декември 2014
  Слим земи си, само почекај пак некоја акција. По 13000 беа за блек фрајдеј. Незнам дали ќе има во скоро време пак попуст.
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  883
  943
  9 Декември 2015
  Машко
  Напротив во повеќе извештаи PS4 Pro e поспоро од обично PS4 (јас имам Про ама сум немал обично па не знам да кажам, јас од брзината сум задоволен иако за некои игри спор е loading), што има логика затоа што Про е дизајнирано за 4К (повеќе сила бара таква резолуција). А дали се исплати...па се исплати, ПС4 слим е сега поевтино од било кога а PS5 излегува дури за 11 и пол месеци и нормално ќе биде поскапо.
   
  На џонидерп му/ѝ се допаѓа ова.
 3. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,106
  3,247
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Јас би чекал ПС5.
   
 4. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  517
  222
  14 Април 2012
  Машко
  Дечки проценка за пс4 про 2 контролера 1 тера која би била да го дадам околу 200 сатии има тотал користено
   
 5. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,106
  3,247
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Јас исто би постапил да имав регуларна плејка. Крајно време е за продавање. Штом се дознае официјална рилис дата за ПС5, цената минимум ќе се преполови за старите.
  Единствено ќе лебди муабетот дека ќе се кракне кога тогаш али тоа е многу лонг шот.

  За проценка, сори, не знам.
   
  На Aowek му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  883
  943
  9 Декември 2015
  Машко
  Реален ти е муабетов ама ако живееш надвор од Македонија. Овде сеуште има добар интерес за PS3 така да...:)
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Avid

  Avid
  Guru

  4,268
  6,362
  21 Јануари 2009
  Побогу, ПОБОГУ! Од каде статистикиве? 2-3ца другари?
  PS4 е излезено во факинг 2013.
  PS4.
  Имало интерес за PS3...
   
  На -={K-O-R-U-N}=- му/ѝ се допаѓа ова.
 8. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,106
  3,247
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Зашто е кракуван.

  ПС5 ќе пушта игри од 1, 2, 3 и 4 така што... :)
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 9. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,106
  3,247
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Не е далеку од вистината. 3ка си има сериозно комјунити. Исто како х360ка.
   
  На Ragnar и omegaRED им се допаѓа ова.
 10. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  883
  943
  9 Декември 2015
  Машко
  Повеќе беше иронично, но и делумно вистинито. За жал куповната моќ е таа.
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,056
  635
  8 Август 2017
  Машко
  А има ли информации дали и Сони ќе има повеќе модели, како што најавија Хбокс со цела серија, да речеме појак модел и послаб поефтин за сиротиња, или пак верзија без ССД, како што беше првиот Х360 со 4Гб, па сам да си ставиш ХДД/ССД?
   
 12. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,300
  2,701
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Ако ова биде така, тогаш е no brainer, само, ќе зависи од цената.

  Мојот PS4 Pro е 5.05, но искрен сум и почнав да мислам да го апдејтувам или да земам еден обичен/слим, зошто од почеток на 2018 веќе нема игри до 5.05.

  Изиграв многу од тоа што вредеше да се игра, но...

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
 13. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,106
  3,247
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Не е
  Не е тоа важно. Кој и модел да го избере чоек ќе може после:
  - Ужива во бенефитите и новитетите
  - Или во најлош случај да го продаде и надгради со друг модел.

  Мада од досегашно искуство, Микрософт пробаа да се спасат во грешна насока. Се фокусираа да го подобрат хардверот и откако го напраија тоа останаа без игри.
  Сони ќе игра на почетокот евентуално со простор на хард. За појачана верзија дуууур после неколку години.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,056
  635
  8 Август 2017
  Машко
  Да но добро е да имаш избор од повеќе модели на стартот, па според финансиските можности да си избереш, иако МС се у подобра ситуација за стартот, пошто Сони се испукаа за ексклузиви па ќе помине некое време за да видиме нови игри.
   
 15. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  517
  222
  14 Април 2012
  Машко
  Ако е некој заинтересиран, слободно пишете да се дог.
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 16. џонидерп

  џонидерп
  Intern

  45
  45
  16 Јуни 2019
  Машко
  Мислев ќе начекам половен до кај 12-13к но гледам држат цена, 15+. Језда некои се со 2 контролера и игра/и (што не ми се допаѓаат) но ипак користени, без гаранција... ме зачуди. Во сетек моментално најефтин дијл, 15000 слим.
   
 17. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,056
  635
  8 Август 2017
  Машко
  Зависно од периодот кога го купуваш, обично за Блек Фрајдеј и слични попусти Дејс оф Плеј се спушта на околу 200€ нов.
   
  На џонидерп му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  517
  222
  14 Април 2012
  Машко
  Истиот чекор и ја превземав, се чека пс5 сега. Вчера мислев ќе кажат нешто повеќе за 5ката на CES ама ништо.
   
 19. NPL86

  NPL86
  Intern

  5
  0
  27 Декември 2019
  Женско
  Здраво, дали може да ми кажете која е разлика помеѓу bundle и другите игри на сторе.
  На пример оваа игра ГТА Grand Theft Auto V: Premium Online Edition, е доста поефтина од другите.
  Дали ако ја купам ќе може да се игра или треба да имаме нешто претходно?
   
 20. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  192
  212
  28 Декември 2014
  GRAND THEFT AUTO V: PREMIUM ONLINE EDITION

  The Grand Theft Auto V: Premium Online Edition includes the complete Grand Theft Auto V story experience, free access to the ever evolving Grand Theft Auto Online and all existing gameplay upgrades and content including The Doomsday Heist, Gunrunning, Smuggler’s Run, Bikers and much more. You’ll also get the Criminal Enterprise Starter Pack, the fastest way to jumpstart your criminal empire in Grand Theft Auto Online.

  Ја имаш целата игра плус бонуси за онлајн.
   
  На NPL86 му/ѝ се допаѓа ова.
 21. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,295
  1,588
  5 oктомври 2007
  Машко
  Моментално е на попуст. Ја земав за Нова Година, и малиот вика комплет е со сВе

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 22. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  152
  83
  26 oктомври 2019
  Машко
  Кога е веќе започната темава со намера да не отварам нова ќе прашам тука.Каде може да се симнат кракнати игри за ps4 и дали сеуште ѓи кракуваат?На замунда од новите наслови нема ништо на пајтербеј исто а гледам дека се продаваат чипувани конзоли.

  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
 23. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,106
  3,247
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  God of War е последна што може да се игра на кракната конзола. Сите наредни бараат апдејт.
   
  На Psycore и Aowek им се допаѓа ова.
 24. NPL86

  NPL86
  Intern

  5
  0
  27 Декември 2019
  Женско
  А дали треба да имаме претплата за PS plus?
   
 25. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  883
  943
  9 Декември 2015
  Машко
  Да.
   
Слични теми
 1. Tayshaun
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  3,765
 2. Psycore
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  2,935
 3. Psycore
  Одговори:
  86
  Прегледи:
  4,758
 4. Jedah
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  356
 5. edin.ademovic
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,259
Вчитување...

Сподели

Вчитување...