1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PlayStation 4 дискусија

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од Cika, 29 Март 2012.

 1. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  192
  212
  28 Декември 2014
  За 2 недели пак ќе биде на попуст. Или земи ја на старо физичка копија.

  PS4 Macedonia

  Тука сигурно некој ја продава.
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 2. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  374
  197
  2 Април 2014
  еве од дома само што се вклучив и пак е 14 долари. можно ли е овака да прави бидеки акаунтот морав да го рег. како USA акаунт заради play station plus акаунтот. бидејки еве пробам да внесам картичка за да ја купам и се е ок, али кога ке дојде делот да внесам адреса ми дава земја само united states и не ми дава нишо да менувам во тоа поле, значи USA фиксно и толку.

  еве како ми дава

  [​IMG]
   
  Последна промена: 2 Јануари 2020
 3. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,302
  1,592
  5 oктомври 2007
  Машко
  Неможеш да купуваш со наша картица на УС акаунт.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 4. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  374
  197
  2 Април 2014
  а ако сменам земја? па тогаш да не ми го блокираат ps plus акаунтот? или не може да се смени земја? у кратко, има некој начин да се купи играва или по таа цена или тешка работа?
   
 5. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  192
  212
  28 Декември 2014
  Само со псн картички. Имаш на амазон и други страни.
   
  На VerGer му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  675
  630
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  ке си купиш картичка со кредити за PS4, и после со тие пари ќе си купиш ваму место со кредитна. Картички имаш на амазон пример.
   
  На crcic му/ѝ се допаѓа ова.
 7. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,302
  1,592
  5 oктомври 2007
  Машко
  Не мењај ништо. Ете погоре а ни темава има објаснето како да дополниш волет со псн картички.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На crcic му/ѝ се допаѓа ова.
 8. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  374
  197
  2 Април 2014
  Фала на советот, купив и ја купив.

  И уште едно прашање имам, да ми препорачате некоја игра што може да ја играме двајца, ама не еден против друг туку заедно, со син ми, значи детска, има само 7 години и на глава ми се качува тато ај заедно да играме ајде да играме а јас поима немам што да играме. Lego и mortal kombat што успеав да ги најдам ги изигравме, фудбалите ни се премногу комплицирани, али ако играме еден против друг кога губи се лути и ме нервира и веднаш плаче и може и ќотек да изеде, а нели PS е друштвена конзола а не воспитно/насилна. :D
   
  На Krkac и DonFrozex им се допаѓа ова.
 9. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  192
  212
  28 Декември 2014
  Rayman legends, Overcooked, Rocket league. Лего игрите мислам сите имаат local coop.
   
  На crcic му/ѝ се допаѓа ова.
 10. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  374
  197
  2 Април 2014
  Поима немам што е local coop, ако нешо значи на x-box ги игравме тие. А другиве две ке ги набавам во тек на денов па ке ги пробаме вечер. Фала ти.

   
 11. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  896
  962
  9 Декември 2015
  Машко
  Local co-op значи да играш локално со два (или повеќе) контролери на една конзола од иста просторија (значи токму тоа за што прашуваш) :) Еве уште една интересна и релативно лесна игра за двајца - Unravel (и Unravel Two).
   
  На crcic му/ѝ се допаѓа ова.
 12. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  374
  197
  2 Април 2014
  Аха, токму тоа ми требаше, значи да барам Local co-op игрици. Фала !
   
 13. Kiko93fukru

  Kiko93fukru
  Intern

  24
  38
  4 Септември 2013
  Машко
  друштво малце помош..
  Пред некој ден купив пс4 и направива акаунт со локација УК. Дали добро направив што избрав УК или подобро е на УС?
   
 14. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  704
  183
  27 ноември 2008
  Машко
  Јас пример имам маин акаунт US и втор акаунт на UK за дополнителни попусти.
   
 15. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  192
  212
  28 Декември 2014
 16. Kiko93fukru

  Kiko93fukru
  Intern

  24
  38
  4 Септември 2013
  Машко
  значи можам да направам уште еден акаунт на УС да биде и нема да има никаков проблем ?
   
 17. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,128
  3,273
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Никаков проблем.
   
 18. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  374
  197
  2 Април 2014
 19. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,302
  1,592
  5 oктомври 2007
  Машко
  Баш така. Плус незнам зашто би давал некој цент повеќе кога на амазон имаш 20 за 20 рамно.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 20. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  192
  212
  28 Декември 2014
 21. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  784
  668
  27 Јуни 2012
  Разликата со ПЦ во графиката е огромна. Тоа кажува зошто е и поефтин.
   
 22. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  896
  962
  9 Декември 2015
  Машко
  Хммм од кај излезе ПЦ во муабетов?
   
 23. џонидерп

  џонидерп
  Intern

  46
  46
  16 Јуни 2019
  Машко
  Се мислам да купам наскоро ps4, истражувам кој модел би ми вршел работа во мој случај. Значи имам 1080p Full HD Samsung tv, 32'', би играл неколку игри паралелно не нешто пречесто. Логиката ми вика да земам Slim, некако не ми се дава многу пари за Pro а и немам 4к тв. Дали е огромна разликата меѓу Слим и про, да не засецкуваат игрите на слим (би ме курчело тоа :) ) некое подетално објаснување, совет, предлог?
  Дали вреди да се купи Слим во 2020 или да се причека PS5, мада тоа би било за 10-11 месеци.
   
 24. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,128
  3,273
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Ако не ти праи разлика 7-8 месеци чекај. Кај би чекал. И ТВата ќе паднат дополнително па ќе можеш и некое 4К да гледаш.
   
  На Speedster и Aowek им се допаѓа ова.
 25. џонидерп

  џонидерп
  Intern

  46
  46
  16 Јуни 2019
  Машко
  Ништо не те разбрав. Некој со поконкретен одговор?
   
Слични теми
 1. Tayshaun
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  3,768
 2. Psycore
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  2,981
 3. Psycore
  Одговори:
  86
  Прегледи:
  4,808
 4. Jedah
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  366
 5. edin.ademovic
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,289
Вчитување...

Сподели

Вчитување...