1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PlayStation 4 дискусија

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од Cika, 29 Март 2012.

 1. Mr.47

  Mr.47
  Intern

  54
  42
  13 Февруари 2018
  Машко
  Дали трансакцијата беше успешна на CDKeys, а не на paypal?
  Мене ми се случи слично, купувајќи игра. Платив преку paypal, ми зема пари, ама на CDkeys трансакцијата не помина. После неколку саати, од Paypal ми стигна порака дека парите ќе ми бидат вратени. Па у банка кажав за проблемот, им пуштив refund трансакцијата, ми ги вратија парите.

  После играт си ја купив од Instant-Gaming, кои гледам некој период веќе имаат можност за директно купување со Visa, додека порано можеше само преку Paypal, SKrill итн итн.
   
 2. Gjorgjiev89

  Gjorgjiev89
  Intern

  5
  0
  26 Декември 2019
  Машко
  На акаунтот на cdkeys у orders ми пишува Order status complete и трансакцијата помината
   
 3. Mr.47

  Mr.47
  Intern

  54
  42
  13 Февруари 2018
  Машко
  На меил ништо немаш?
  Треба да ти стигне нешто вакво

  Меил со наслов
  Order Confirmation 123456789 inc. Download Link

  И внатре да има нешто вакво
  F1 2019 Legends Edition PC
  Download

  Link (download)
  D/F12019LEPC 1 € 40.19
   
 4. Gjorgjiev89

  Gjorgjiev89
  Intern

  5
  0
  26 Декември 2019
  Машко
  Не,само од пеј пал дека е извршена трансакција на цдкејс и толку. Па им пратив маил на супортот им кажав за проблемот,ми побараа ордер ид,број на трансакција,маил и др податоци и ги нема 2дена повратен маил.
   
 5. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  252
  177
  3 Јануари 2010
  Машко
  Дечки листав низ темава ама не најдов конкретен одговор :
  Дали од некаде може да се купи US гифткард(20$ пример) ама да платам со виза (немам пејпал) ? Знам за ук дека може , меѓутоа гледам разлика од ус до ук е некои си 6-7 фунти по игра (барем за тие што ги мерачам на store.playstation).
  Реално , крајна цел ми е да ја добијам играта по најприкладна цена и да можам да платам со картица , a од каде ќе ја земам или пак од кој регион, не ми мења ништо.

  ЦД ромот не ми работи така да физички копии не се опција :)
   
 6. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Gaining Experience

  82
  75
  26 Декември 2018
  Машко
  Get up to 90% off best selling video games | CDKeys.com
  https://www.g2a.com/
  Amazon.com: Online Shopping for Electronics, Apparel, Computers, Books, DVDs & more

  Купувај USD картица или Digital download и немаш мака.
   
 7. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  252
  177
  3 Јануари 2010
  Машко
  Колку што гледам , амазон може да се плати со виза така ? (не сум купувал ништо до сега од амазон)
  што значи можам да го земам ова и да направам редеем на ус псн акаунт , така ?
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  884
  945
  9 Декември 2015
  Машко
  Така :) Потврдено.
   
  На highflyer му/ѝ се допаѓа ова.
 9. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Gaining Experience

  82
  75
  26 Декември 2018
  Машко
  Точно, Јас лично земам од G2A бидејки имаат често поефтини картици, ex $50 PSN Card за $45. Кај амазон ти е 1:1 и ти е 100% легално.
   
  На highflyer му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Gjorgjiev89

  Gjorgjiev89
  Intern

  5
  0
  26 Декември 2019
  Машко
  Ја повлеков трансакцијата од цдкејс,ке може некој да ми предложи од каде да земам 12 месечна по најдобра цена. Гледам амазон немаат на лагер
   
 11. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  178
  137
  1 Мај 2014
  Машко
  g2a околу 32£ ти е за една година

  Sent from my moto g(6) using Tapatalk
   
 12. Gjorgjiev89

  Gjorgjiev89
  Intern

  5
  0
  26 Декември 2019
  Машко
  Сега вртев и неможе да најдам за УС акаунт,за еу гледам има
   
 13. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  178
  137
  1 Мај 2014
  Машко
 14. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,295
  1,588
  5 oктомври 2007
  Машко
  Имаат https://www.amazon.com/PlayStation-...1&sprefix=playstation+psn,aps,255&sr=8-3&th=1

  Или си зимаш само Сторе кредит пуниш волет у сонито, и купуеш директ преку Сони. Која опција сакаш таа.
   
 15. madcon

  madcon
  Intern

  2
  0
  28 Декември 2019
  Машко
  AKO STAVAM PATCH [PES20 ZA PS4] DALI KE ME BANIRAT
   
  Последна промена: 28 Декември 2019
 16. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  704
  183
  27 ноември 2008
  Машко
  Нема, јас терам уште пес 2018 со patch и си апдејтирам rooster 2 пати годишно нема проблеми ништо, пес 2020 е пропалица за разлика од 2019 и 2018.
   
  На madcon му/ѝ се допаѓа ова.
 17. madcon

  madcon
  Intern

  2
  0
  28 Декември 2019
  Машко
  IMA LI NEKOJ ISKUSTVO SO SpaceNet Gameshop
  DALI MOZAM DA KUPUVAM OD KAJ NIV DALI E SIGUREN SAJTOT
   
 18. Ab@ace

  [email protected]
  Gaining Experience

  433
  390
  21 Мај 2016
  Машко
  Земав денеска ПС4 добро бе луѓе како играте на џојстик никако неможам да се прилагодам камерата ми лета горе доле
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 19. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,295
  1,588
  5 oктомври 2007
  Машко
  Децава што не играле на ПЦ и тастатура одма го навикнуваат. Другите се мачиме неколку дена

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На Krkac, Tenny, Ragnar и уште 3 други им се допаѓа ова.
 20. Ab@ace

  [email protected]
  Gaining Experience

  433
  390
  21 Мај 2016
  Машко
  Значи викаш ке го навикнам, ја како детиште сум играл на пс 1/2 ама сум немал ваков проблем :D и ме интересира сите ли игри се играат на анлог неможе ли на стрелки да го подесам
   
 21. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,243
  893
  1 Јуни 2016
  Еве уште една напатена душичка како мене :D
   
  Krkac, [email protected] и на marv им се допаѓа ова.
 22. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,295
  1,588
  5 oктомври 2007
  Машко
  Види низ сетингс на играта. За повеќе детаљи да го пуштам син ми да објасни пошто мене до тука ми фаќа црпката. Јас уштен си барам ASWD+маус. Кога играме заедно јас укључувам тастатура и маус на плејстејшнот

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На auuu55 и [email protected] им се допаѓа ова.
 23. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Gaining Experience

  82
  75
  26 Декември 2018
  Машко
  Имате новогодишен попус во Грчка/Plasio 200eur зa ПS4 500GB и други bundles.
   
 24. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  884
  945
  9 Декември 2015
  Машко
  Не може ма стрелки т.е. зависи од играта. Имаш едно инверт axis во секоја игра обично, може тоа ќе ти помогне. Жена ми не го навикна и сега со неа само 2D игри играм:)
   
  На [email protected] му/ѝ се допаѓа ова.
 25. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  374
  197
  2 Април 2014
  GTA-5 за PS 4 има да се купи од некаде со некој попуст или јок? Ме буни тоа што вчера на sony playstore ја видов за некој 12-13 долари ама ме мрзеше да куцам број на картичка преку џоистик па си викам ај денес на раат преку комп. ке ја нарачам. Денес се логирам од комп. на sony playstore и гледам пак 30 долари. А не ми се даваат пак 30 долари, веке еднаш ја купив преку steam за PC.
   
Слични теми
 1. Tayshaun
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  3,765
 2. Psycore
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  2,942
 3. Psycore
  Одговори:
  86
  Прегледи:
  4,766
 4. Jedah
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  359
 5. edin.ademovic
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,261
Вчитување...

Сподели

Вчитување...