1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PlayStation 4 дискусија

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од Cika, 29 Март 2012.

 1. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,295
  1,588
  5 oктомври 2007
  Машко
  Нема. А и ПС4 без онлајн у денешно време е смешно. Ни апдејт да симнеш на игра ни ништо. Шибај си ги леџит и уживај.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На Jovan2389 и crcic им се допаѓа ова.
 2. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  374
  197
  2 Април 2014
  Ај уште едно прашање, сакам да купам уште еден контролер, ама гледам на пример разлика голема во цени, овој од идц PS4 Dualshock Controller black и овој од сетек Sony PlayStation 4 DualShock Wireless Controller Black разлика скоро 1400 денари во цена, ама друго немам поима што е. Што е разликата? Дали вреди да се даде 1400 денари повеке заради што знам, по квалитетна изработка, некоја екстра функција или батерија држи подолго....? Или се исто е кој ке го земам само што сетек имаат набиено цена. Искрено претпочитам да купувам од помали продавници а со идц имам нај позитивно искуство, сите конзоли и се што е поврзано со нив имам купено од идц, али што знам, ако е овој од сетек во нешто подобар да го земам тој, али ако е некоја безвезална разлика да си купам од идц.
   
 3. PandaBomber

  PandaBomber
  Gaining Experience

  371
  480
  13 Јуни 2012
  Машко
  Еве еден убав sale за нови корисници на ps4. Креирајте си амерички акаунт, земете си ваучер од g2a.com и од секој ценовен ранг се наоѓа добра игра.

  End of Year Sale
   
 4. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,612
  1,705
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Претпоставувам поевтиниот е првата верзија на контролерот (има 2 верзии ако не си знаел).

  Втората верзија има:
  - подобра батерија
  - гумата на аналозите е поквалитетна, помалце се „јаде“
  - бојата на лед светлината можеш да ја видиш на тачпадот на контролерот


  Screenshot_1.png
   
  На Jovan2389, Ragnar, Gaston и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,295
  1,588
  5 oктомври 2007
  Машко
  Остај Сетек и забегување. V2 контролерите се 3690 сега Anhoch PC Market Online - Wireless Controller Sony DUALSHOCK4 V2 for PS4 Black


  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На crcic му/ѝ се допаѓа ова.
 6. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  374
  197
  2 Април 2014
  Не купувам од сетек многу лоши работи слушам и читам али кај анхоч у search кога ке пишеш play station не ги даваше контролерите за тоа сетек ко пример го наведов. Инаку фала за линкот ке земам од анхоч деновиве да ме навее патот.

   
 7. VasSot

  VasSot
  Intern

  1
  0
  6 Декември 2019
  Машко
  Поздрав дечки. Имам прашања за купување на игри преку ПС стор.
  Скоро купив ПС4 конзола и направив УК акаунт, купив припејд картица од Г2А за фунти, и купив една игра. Сега гледам дека на УС стор игрите се многу поефтини од УК стор. Пример нова игра на УС е 60 долари, на а УК е 56 фунти (околу 75 долари). Сега сакам да направам УС акаунт со УС сторе. Прашањата ми се:
  - Дали има некој ризик да ме банираат или нешто слично ако имам два акаунти на една конзола?
  - Во која УС држава да го отворам акаунтот, зошто читав дека некои држави имале данок, а некои не?
   
 8. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  883
  943
  9 Декември 2015
  Машко
  ^
  Користам година дена, нема проблем никаков. Регистриран сум на адреса од мотел во Њу Хемпшир (нема данок).
   
  На VasSot му/ѝ се допаѓа ова.
 9. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  178
  137
  1 Мај 2014
  Машко
  Да не знај некој оти не ми дозволува да сменам адреса на постоечки акаунт US?
   
 10. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Gaining Experience

  82
  75
  26 Декември 2018
  Машко
  Небива.
   
 11. n3xu5

  n3xu5
  Intern

  109
  44
  26 Август 2017
  Машко
  дајте линк за купување гифт кард, дигитална да ми стигне на маил... фала.
   
 12. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Gaining Experience

  82
  75
  26 Декември 2018
  Машко
 13. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,295
  1,588
  5 oктомври 2007
  Машко
 14. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  374
  197
  2 Април 2014
  како и од каде ми е најпаметно да купам playstation plus subscription? значи не најефтино туку нај паметно, значи да платам некое евро плус ама па да има подобри игри, услови итн.... дали да ја купам online или картичка (нормално ако ја има кај нас некаде, не сакам да одам го грчки и сл.)

  или се исто ми е....?

  фала!
   
 15. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  192
  212
  28 Декември 2014
  Сегде е исто. За празнициве обично има на амазон за $40 за цела година.
   
 16. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  374
  197
  2 Април 2014
  значи оваа да си ја купам тамам е?
   
 17. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,376
  3,088
  4 Септември 2008
  На неколку пати е дискутирано, отвараш US акаунт затоа што долар-денар ти е најекономично, после тоа се купува претплата или ваучери од eBay, Amazon, треторазредни вебстраници итн. Ако мислиш дека UK акаунт и фунта-денар ти е поисплатливо тогаш влези во Анхоч и купи го ваучерот.
   
  На crcic и prolivot им се допаѓа ова.
 18. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  732
  154
  10 Јуни 2007
  До пред година дена, пред да ги качат цените, UK беше најисплатлив регион, но сега можно да е и најскап.
  Се префрлив на USA од тогаш, и засега е супер, а и поевтин од другите.
  Годишен PS Plus и PSN Card купувам од pcgamesupply.com со наша картичка без никаков проблем. Кодот стигна на email одма.
   
  На crcic му/ѝ се допаѓа ова.
 19. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  374
  197
  2 Април 2014
  кажав погоре, не ми е битно дали е неколку евра/долари поскапо или поефтино, битно ми е да не се замарам. и нормално, немам поима како ова функционира, за син ми е, за жал тој има само 7 години така да не може сам ништо да направи па го замара татко му т.е. јас. дали на пр. работи како нетфликс, ако се најавиш од амерички акаунт и ип адресаи имаш многу повеќе и подобри филмови или се исто е од каде каков акаунт ке имаш.... така да ако го купам овој од анхоч или ако отворам акаунт на начинот на кој што ти ми кажа нема да добијам ништо освен што ке платам повеќе. така? е сега ако го направам начинот на кој што ти ми кажа и ако со тој акаунт имам подобри игри, подобри услови за понатаму ако сакам некоја игра да добијам или купам тогаш вреди да се помачам. ако е само за парите ич да не се замарам, мене парите ми служат за да ми го олеснат животот а не да ги штедам. :)

   
 20. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,295
  1,588
  5 oктомври 2007
  Машко
  Зимај УС и не се мисли. Секогаш игрите се први, и генерално се поевтини од УК или било кој Европски.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На crcic му/ѝ се допаѓа ова.
 21. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  374
  197
  2 Април 2014
  ок фала, купив од pcgamesupply.com како што ми препорача @Delicon , за 59 долара.

  благордарам уште еднаш за советите.
   
  На Delicon му/ѝ се допаѓа ова.
 22. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,295
  1,588
  5 oктомври 2007
  Машко
  На DonFrozex и crcic им се допаѓа ова.
 23. Gjorgjiev89

  Gjorgjiev89
  Intern

  5
  0
  26 Декември 2019
  Машко
  Jas pred nekoj den zemav od ovie za prv pat plativ preku pay pal i ne mi stigna key na mail im pisav ma CS mi pobaraa order id ova ona i nikako da mi stasa ni kod ni odgovor na mail. Imal nekoj takva maka?
   
 24. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,295
  1,588
  5 oктомври 2007
  Машко
  Ne sum imal problem. Obicno stiga Order Confirmation, vo koj imas link za Download.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 25. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  178
  137
  1 Мај 2014
  Машко
  шо е финтава со PS не можи ништо да се измени во account settings цело време јавува The connection to the server was lost.
   
Слични теми
 1. Tayshaun
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  3,765
 2. Psycore
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  2,935
 3. Psycore
  Одговори:
  86
  Прегледи:
  4,758
 4. Jedah
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  356
 5. edin.ademovic
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,259
Вчитување...

Сподели

Вчитување...