1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PlayStation 4 дискусија

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од Cika, 29 Март 2012.

 1. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  805
  879
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  Дечки да прашам, ако купам сега Play Station 4 Slim, 500gb. Може да се џеилбрејкне/флешне да играм фрее игри од интернет симнати, и ако може потоа дали може назад на фактори за онлине игри ако си купам?
   
 2. Boco1987

  Boco1987
  Gaining Experience

  131
  92
  25 Март 2017
  Машко
  Не
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  890
  952
  9 Декември 2015
  Машко
  Подобро одвои буџет годишен едно стотина евра (псн претплата годишна со 2 бесплатни игри секој месец е 50 еур) или не купувај воопшто.
   
  На Ile sopov му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  695
  676
  22 Април 2013
  Машко
  Ако си нов ПС4 корисник, тогаш има пред тебе 10тина ексклузиви кои се достапни околу 10-15тина евра, поготово сега со црнио петок.
  Да не зборам дека имаш на 2 месеци попусти. Купуваш физички копии(пожелно користени) ги препродаваш и додаваш за следна и така се додека не изиграш се што нуди ПС4. У меѓувреме најновите игри што би излегле додека изиграш се, и тие би паднале на некоја скромна сума.
  Со џеилбрејк, добиваш игра v1.01, шо у глобала у последните 10тина години ретко која игра излегла испеглана, без ситни багови и сл. Купуваш конзола за да имаш искуство пери-носи, со самиот џеилбрејк поништуваш се.

  Edit - Заборавив да напоменам дека има понуда Пс4 контролер со 3 игри у цена за еден контролер. Незнам дали воопшто има подобра понуда и кај поразвиените европски земји.
   
  Последна промена: 28 ноември 2019
  На DonFrozex, PandaBomber, Tomislav96 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  890
  952
  9 Декември 2015
  Машко
  ^
  Ко да си купил Мерцедес а го возиш у лер за да заштедиш на бензин :)
   
  На Pane-G, DrMTR, zipi123 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Ile sopov

  Ile sopov
  Intern

  20
  5
  1 Мај 2018
  Машко
  Taka znaci nema problem so master. VIZA isto odbiras samo karta za UK takov mi e staven za poarno. Taka mi kazaa site da go napravam akaontit. Pa tigas ok e blagodaram i pozdraveni da ste mi znaci zeman za godina sega i i pukam multiplej the Division 2 mi se dopadna igrata za pocetok.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  805
  879
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  13000 денари не ми звучи мерцедес, кога има ПЦ од 3000 еур за гејмање исто :/
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  890
  952
  9 Декември 2015
  Машко
  И овој муабет држи вода:) ама стварно друго е и онлајн искуството.
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Gaining Experience

  83
  75
  26 Декември 2018
  Машко
  Земав ПС4ка и Fifa20ka пошо е на Sale, Некој да препорача добри поефтини контролери пошо не ми се дава 10к за 3 контролери стварно е многу. Исто така ПС+ subscription искуства? Вреди $45 за година?
   
 10. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,299
  1,591
  5 oктомври 2007
  Машко
  Нема такво нешто како добри поефтини. Ако мислиш на нешто заменски, неСони, откажи се одма не постои такво нешто. ПС+ е генерално пожелно, и да сега е најевтино стандард е 59.99$.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На PandaBomber и Jovan2389 им се допаѓа ова.
 11. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  804
  712
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Контролери од Грција да ти вратат данок. ПС+ вреди, имаш попусти, имаш бесплатни игри секој месец, можеш да играш online multiplayer.
   
 12. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,139
  3,494
  7 ноември 2014
  Машко
  Ќе им кажеш на другарите сами да си купат контролери ако сакаат да играат. :D
   
  dddragan, Gumirano, Jovan2389 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 13. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Gaining Experience

  83
  75
  26 Декември 2018
  Машко
  Поентата ми е има глобален Black Friday попуст на ПС4 и контролери, само кај нас нема попуст на контролерот..
   
 14. TheMarshal

  TheMarshal
  On your way to fame

  428
  601
  3 Јануари 2019
  Машко
  Кај нас има друга акција, контролерот иде со 2 игри што се маркирани со "Playstation Hits", ти гарантирам дека ако земеш "God of War", "Uncharted" или некоја друга слична игра многу брзо ќе можеш да ги продадеш. ;)
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  804
  712
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Каде е тоа? Која продавница?
   
 16. TheMarshal

  TheMarshal
  On your way to fame

  428
  601
  3 Јануари 2019
  Машко
  Анхоч, Галерија, Нептун
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 17. bobbyniko

  bobbyniko
  Intern

  16
  3
  23 oктомври 2016
  Машко
  Пред 2денс купив пс4 слим и cod mw па сегс планирам да ја играм online али ми треба претплата па дали ке работи ако купам од анхоч на 3месеци
   
 18. TheMarshal

  TheMarshal
  On your way to fame

  428
  601
  3 Јануари 2019
  Машко
  Од која држава отвори акаунт на PSN?
   
 19. bobbyniko

  bobbyniko
  Intern

  16
  3
  23 oктомври 2016
  Машко
  Ук
   
 20. TheMarshal

  TheMarshal
  On your way to fame

  428
  601
  3 Јануари 2019
  Машко
  Мислам дека е UK картичка, зашто на сликата има Union Jack - така да би функционирала.
   
 21. bobbyniko

  bobbyniko
  Intern

  16
  3
  23 oктомври 2016
  Машко
  Немам уште купено понеделник ке идам а вака ке можам cod online да ја играѓ
   
 22. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,299
  1,591
  5 oктомври 2007
  Машко
  Ќе работи. Галерија и Анхоч продаваат УК картици.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 23. bobbyniko

  bobbyniko
  Intern

  16
  3
  23 oктомври 2016
  Машко
  фала
   
 24. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  374
  197
  2 Април 2014
  здраво

  купив PS4, оној обичниот не про верзијата. може да ми кажете дали време да го кракувам или да го терам ко го си треба легално? и кој везија е последна што може да се кракува?
   
 25. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  374
  197
  2 Април 2014
  ај сам ке се одговорам, 6.70 верзија има така да не може да се кракува. освен ако нема некоја друга фора, па кажете.

   
  На Avid и Krkac им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Tayshaun
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  3,768
 2. Psycore
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  2,969
 3. Psycore
  Одговори:
  86
  Прегледи:
  4,800
 4. Jedah
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  364
 5. edin.ademovic
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,283
Вчитување...

Сподели

Вчитување...