• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Playstation 4 1TB slim + многу игри (1 џојстик)

 • Ја почнал/а темата
 • #1

edin.ademovic

Gaining Experience
16 февруари 2014
507
305
Здраво, барам проценка на Playstation 4 1TB slim (прв газда), со еден џојстик и следните игри:

Во hard-copy:
Fifa 17 (стара е знам, нема никаква вредност)
Spider-Man
Resident Evil 7
GTA V
Call Of Duty: Infinite Warfare
Uncharted 4: A Thief's End
Uncharted: The Collection
Uncharted: The Lost Legacy
God of War: Remastered

Во пс4 (со акаунтот, US acc):
NBA 2K19
Just Cause 3 deluxe edition
Deus ex: mankind divided
Gta 3, Vice City, San Andreas
Need For Speed: Payback
Metro: Redux (last light i 2033)
Resident Evil 6

Повторувам, прв газда и игрите не биле користени за заменување или нешто, што значи дека сум и прв газда на игрите (ако тоа има нешто улога...).
Ако треба слики пишете...
 
Последна промена:

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,660
2,889
И јас сум заинтересиран за нешто од игрите, ако решиш да ги делиш пиши овде па ќе се договараме во ПП.
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
1,262
2,874
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Ја сум заинтересиран за конзолата. Ако имаш цена, пиши ми.
 

Jovan2389

On your way to fame
22 април 2013
718
702
Штип
Jovan2389's setup  
Processor & Cooler
I5 6300 HQ
Storage
1TB ; M.2 SSD Kingston 120GB
RAM
8 GB
Video card
NVIDIA Gtx 950m Gddr5 4GB
Case
Lenovo Ideapad 700-15isk
Mouse
SteelSeries Rival 300
Monitor
Lenovo Ideapad 700-15isk
OS
Windows 10
Конзолата ~13-14к + 1-2к за дигиталните игри.

Од hard copy игрите би ги издвоил -
Спајдермен ~1500мкд,ГТА 5 ~ 1000мкд, РЕ7~800,Uncharted 4: A Thief's End ~900мкд.
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,388
2,757
Toptan 21.000 , ako gi sitnes samo igrite togas mn potesko ke ja dades konzolata.
21000 за конзола 2.5год стара, без гаранција и со само еден контролер? Па дај молимте. Нова е толку. Игрите генерално секогаш губиш на нив, пошто под 1. Не сите имаат ист вкус, 2. тие што ги сакале одамна ги имаат, 3. дигиталните верзии се поефтини.
По мене ако и извади 250-300еур на коњ е.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12

edin.ademovic

Gaining Experience
16 февруари 2014
507
305
ОК. Ќе пробам топтан цела. Ако не бива, ќе се читаме почесто :D Да бидам малку поактивен ко како што бев на бадијала

(warezboy)
 

Smoking4e

Gaining Experience
19 ноември 2008
387
53
дечки денеска видов playstation 4 slim 500gb со 2 рачки за 179еура дали понудата е добра и што е разлика ("slim") некакво значење има ли. Ве молам за брз одговор поздрав
 

sickjcoe28

Gaining Experience
26 декември 2018
87
77
дечки денеска видов playstation 4 slim 500gb со 2 рачки за 179еура дали понудата е добра и што е разлика ("slim") некакво значење има ли. Ве молам за брз одговор поздрав
Нов? Ако е нов ова е топ понуда. Slim/Не Slim нема разлика.
 

Smoking4e

Gaining Experience
19 ноември 2008
387
53
дада нов денеска у алди го видов
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,035
Мислења
854,887
Членови
29,642
Најнов член
cut011983
На врв Дно