1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Playstation 4 1TB slim + многу игри (1 џојстик)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од edin.ademovic, 1 oктомври 2019.

 1. edin.ademovic

  edin.ademovic
  Gaining Experience

  499
  281
  16 Февруари 2014
  Машко
  Здраво, барам проценка на Playstation 4 1TB slim (прв газда), со еден џојстик и следните игри:

  Во hard-copy:
  Fifa 17 (стара е знам, нема никаква вредност)
  Spider-Man
  Resident Evil 7
  GTA V
  Call Of Duty: Infinite Warfare
  Uncharted 4: A Thief's End
  Uncharted: The Collection
  Uncharted: The Lost Legacy
  God of War: Remastered

  Во пс4 (со акаунтот, US acc):
  NBA 2K19
  Just Cause 3 deluxe edition
  Deus ex: mankind divided
  Gta 3, Vice City, San Andreas
  Need For Speed: Payback
  Metro: Redux (last light i 2033)
  Resident Evil 6

  Повторувам, прв газда и игрите не биле користени за заменување или нешто, што значи дека сум и прв газда на игрите (ако тоа има нешто улога...).
  Ако треба слики пишете...
   
  Последна промена: 1 oктомври 2019
 2. neW1

  neW1
  Gaining Experience

  676
  144
  10 Мај 2007
  Пиши и датум на купување, тоа исто така игра улога во цената.
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. edin.ademovic

  edin.ademovic
  Gaining Experience

  499
  281
  16 Февруари 2014
  Машко
  На neW1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Psycore

  Psycore
  On your way to fame

  512
  535
  12 ноември 2013
  Automation Tester
  Ако случајно ги продаваш игрите засебно, пиши цени тука или по приватна порака.
   
 5. TheMarshal

  TheMarshal
  On your way to fame

  645
  985
  3 Јануари 2019
  Машко
  Ако ја продаваш пиши ми цена во пп.
   
 6. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,324
  2,058
  13 Јануари 2014
  Машко
  И јас сум заинтересиран за нешто од игрите, ако решиш да ги делиш пиши овде па ќе се договараме во ПП.
   
 7. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  350
  583
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Ја сум заинтересиран за конзолата. Ако имаш цена, пиши ми.
   
 8. neW1

  neW1
  Gaining Experience

  676
  144
  10 Мај 2007
  За тебе не може.
   
 9. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  696
  665
  22 Април 2013
  Машко
  Конзолата ~13-14к + 1-2к за дигиталните игри.

  Од hard copy игрите би ги издвоил -
  Спајдермен ~1500мкд,ГТА 5 ~ 1000мкд, РЕ7~800,Uncharted 4: A Thief's End ~900мкд.
   
  На edin.ademovic му/ѝ се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,572
  4,003
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Toptan 21.000 , ako gi sitnes samo igrite togas mn potesko ke ja dades konzolata.
   
 11. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,487
  1,804
  5 oктомври 2007
  Машко
  21000 за конзола 2.5год стара, без гаранција и со само еден контролер? Па дај молимте. Нова е толку. Игрите генерално секогаш губиш на нив, пошто под 1. Не сите имаат ист вкус, 2. тие што ги сакале одамна ги имаат, 3. дигиталните верзии се поефтини.
  По мене ако и извади 250-300еур на коњ е.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На edin.ademovic и Pane24 им се допаѓа ова.
 12. edin.ademovic

  edin.ademovic
  Gaining Experience

  499
  281
  16 Февруари 2014
  Машко
  ОК. Ќе пробам топтан цела. Ако не бива, ќе се читаме почесто :D Да бидам малку поактивен ко како што бев на бадијала

  (warezboy)
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Smoking4e

  Smoking4e
  Gaining Experience

  377
  51
  19 ноември 2008
  Машко
  дечки денеска видов playstation 4 slim 500gb со 2 рачки за 179еура дали понудата е добра и што е разлика ("slim") некакво значење има ли. Ве молам за брз одговор поздрав
   
 14. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Gaining Experience

  85
  77
  26 Декември 2018
  Машко
  Нов? Ако е нов ова е топ понуда. Slim/Не Slim нема разлика.
   
 15. Smoking4e

  Smoking4e
  Gaining Experience

  377
  51
  19 ноември 2008
  Машко
  дада нов денеска у алди го видов
   
  Последна промена: 5 Февруари 2020
 16. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,487
  1,804
  5 oктомври 2007
  Машко
  Zimaj.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
Слични теми
 1. Delicon
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,425
 2. aldo
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,496
 3. BuuGz

  Проценка PS3 Slim

  Одговори:
  7
  Прегледи:
  947
 4. dino
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  842
 5. KalEl
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  1,392
Вчитување...

Сподели

Вчитување...