• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Playstation 3 кој чита пиратски игри ?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Vermilion

Intern
23 јули 2007
92
0
www.ikon-design.net
Здраво!
Брат ми сака да зема PS3, али не знам дали ќе работат игрите што се даунлоадирани од нет/торент. Ај ако некој има или знае како оди таа работа нека пише. :spienje:
 

FiC DoGG

On your way to fame
17 април 2007
928
907
www.behance.net
FiC DoGG's setup  
Processor & Cooler
i7 2600k Noctua NH D14
Motherboard
Asus Sabertooth P67
Storage
840 pro 128GB + 500GB HDD + 1000GB HDD
PSU
CM Real Power 550W
RAM
2x4GB DDR3 1333
Video card
Gigabyte GTX 760 2GB
Case
CM Centurion 5
Mouse
A4tech X7
Monitor
2x Dell U2412m
OS
Windows 8.1 Pro
PS3 ne e kraknat
samo orginal igri
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Ајде што се само оригинал игрите, па и сите се со новата BlueRay технологија снимани. Така да тоа ќе биде ептен тешко. Од еден тип тука слушнав дека можело наводно чип да се стави но со тоа тотално се уништува сонито.
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Нема уште ни чип, ни мип, а коа ќе има одма зиам едно. А што се однесува до блу реј, се надевам дека ќе има несто како на 2-ката игрите да се читаат од хард дискот, така да симнатата игра од интернет, распакувана, префрлена на пс3 хдд ќе може да се игра. До тогаш :lut2::lut2:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Vermilion

Intern
23 јули 2007
92
0
www.ikon-design.net
Абе ОКЕЈ, али не ми е јасно како ги има игрите на Рапидшер и на торент. Како ги играат тие ? :chudenje:
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Абе ОКЕЈ, али не ми е јасно како ги има игрите на Рапидшер и на торент. Како ги играат тие ? :chudenje:
Ги има не е проблем, али никој не ги игра си ги чуваат за здравје коа ќе има чип. е сеа читав нешто божем неко Iso Loader праат во бета фаза бил али уште нема конкретно ништо за тоа.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

Vermilion

Intern
23 јули 2007
92
0
www.ikon-design.net
Е да, и јас читав за тој Iso Loader, али шо знам... не ми изгледа дека е функционално... поздрав...
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Со среќа симињање по 25 гига за игра:LOL: Ја ке си ги купувам од локалниот пират, кога ке има чип де.
Pirat ne e toj sto prodava nelegalni igri i softver ...i dr. Za takvi lugje ima drugo ime....a toa e lesinar:ua:
Dodeka pak PIRAT ..... e fraer ..... sto deli so drugite za bez pari
Da zivee fraerstvoto (piratstvoto):)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,159
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно