1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

playstation 2

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од Tayshaun, 9 Февруари 2008.

 1. Tayshaun

  Tayshaun
  Intern

  26
  0
  17 Јануари 2008
  zdravo ako mzoe da mi kaze nekoj kolku pari e playstation 2 bez cip i kolku pari e so cip?
   
 2. AMD_fan

  AMD_fan
  Certified IT Addict

  3,646
  138
  10 ноември 2007
  Машко
  Без чип се наоѓа за околу 8-9000 денари, со чип не сум сигурен ама мислам дека се околу 11.000 денари, не ме држи за збор.
   
 3. Tayshaun

  Tayshaun
  Intern

  26
  0
  17 Јануари 2008
 4. AMD_fan

  AMD_fan
  Certified IT Addict

  3,646
  138
  10 ноември 2007
  Машко
  Јас немам но имам еден другар кој пред месец дена си купи 9 плејстејшни 2 за играчница. 8-те ги монтира и ги работи а мислам дека има еден вишок сега ама не сум сигурен дали го продава. Ќе се заинтересирам и ќе те известам за цената. Мислам АКО го продава. :bye1:
   
 5. Tayshaun

  Tayshaun
  Intern

  26
  0
  17 Јануари 2008
  zdravo ako moze da go prasas i dali ima cip vo nego?
   
 6. virusmk

  virusmk
  Intern

  6
  0
  2 Март 2008
  ne ti treba chip ako imas PS2 Slime tankiot ke ti dadam foto kako se modifita i samo treba da najdes DVD Swap Magic i nemas gajle moze i dedo da go napravi toa ;)
   
 7. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Да не отворам нова тема.
  Ќе земам PS2 од САД, нечипуван.
  Колку кошта во МК да се чипува?
   
 8. NetworX

  NetworX
  Intern

  959
  46
  3 Мај 2009
 9. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Чипувањево би ме фанало поскапо од колку што ќе дадам за ПС2. ЛОЛ
   
 10. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  Не не мислам дека чипување е од 1500-2000 ден не сум сигурен прашај си во германос
   
 11. NetworX

  NetworX
  Intern

  959
  46
  3 Мај 2009
  izvini za dezinformacija togas :S
   
 12. Goran1990

  Goran1990
  Intern

  36
  2
  11 Септември 2009
  Здраво,дали некој би сакал да ми каже каде во Скопје можам да најдам игри за playstation2 само да не биде у Југотон пошо се многу скапи..оригинал се :))...фала однапред позз:D
   
 13. iivviiccaa

  iivviiccaa
  Intern

  303
  11
  21 ноември 2008
 14. dzveroot

  dzveroot
  Intern

  23
  0
  5 Септември 2009
  а можиш и на торент.. :)
   
 15. Clash

  Clash
  Intern

  116
  10
  18 Јануари 2009
  Да Продадам чипувам PS 2 со два џојстика и со мемориска картичка и со две игри за 5000
   
 16. lifehacker

  lifehacker
  Баниран/a

  391
  16
  24 Јануари 2009
  Да не отварам нова тема . Дали може да се чипува пс2 дебелиот во домашни услови ? Без да плаќам .:D
   
 17. lifehacker

  lifehacker
  Баниран/a

  391
  16
  24 Јануари 2009
  Вака , гледав на јутјуб со свапмеџик можат да се играат пиратски игри без да се чипува . Да не знај каде да се најде тоа цд или копија да се даунлодира ?Ако имате или нјадете на нет ве молам ПМ !!:ermm:
   
 18. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  775
  625
  8 Јануари 2008
  Машко
  џабе е и да го симнеш од некоја страница баш сега глеав го имаа ставено на еден торент сајт и глеам кометнарите на никој не му помогнало тоа мора да го имаш оригинал дискот swap magic за да ги пушташ пиратските игри прочитај повеќе тука http://www.swapmagic3.com/index.html
   
 19. Sokols666

  Sokols666
  Intern

  3
  0
  12 Март 2010
  Jas imam ps2

  jas imam ps2 cipuvano so memoriska igri i plus eden cojistick od ps1 no raboti isto kako cojistik od ps2 a inace imam i cojistik i od ps2 i od ps1 a go prodavam za samo 7000 denari a aj prati mi mail na [email protected] ili javi mi se na 070344254 brat a na novo ova se bi te kostalo 13300 denari :D
   
 20. sini6a

  sini6a
  Intern

  485
  30
  11 Мај 2009
  Чип во т-мобиле 2500 денари (за слим верзијата), а свапмеџик не ти работа пиратско мора оригинал да го имаш :D
   
 21. Sokols666

  Sokols666
  Intern

  3
  0
  12 Март 2010
  ti sakas ke ti go prodadam za 5000denari
  :D
   
 22. sini6a

  sini6a
  Intern

  485
  30
  11 Мај 2009
  Продава некој само ласер за слим верзијата?
   

Сподели

Вчитување...