1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Playstation 1 се враќа во декември како Playstation Classic

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од Psycore, 19 Септември 2018.

 1. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  535
  275
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  Не е тоа чувство кога емулираш конзолска игра на ПЦ. Тоа ти е како фудбалскиве и слични симулатори да ги играш на ПЦ, прво не ти се седнува на столица, а па на тастатура...
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  836
  515
  8 Август 2017
  Машко
  Да, но ете Активисион си решил да ја движи франшизата во правец на Ремастери и поновно издавање, пошто така им било поисплатливо ваљда, еве Краш ремастерот го продаваа прво за ПС, па потоа го продаваа за ПЦ, Хбокс, Свич, па ете сега ќе го продаваат со Спајро Тхе Драгон у паќет за 60€, а од друга страна Сони им понудил помалце пари и тоа е тоа. Не знам зошто сите го окривувате Сони, а за ГТ2 веројатно има друга причина, можеби нема права за музиката или лиценците за постарите автомобили им истекле, па кој ќе се замара да обновува лиценци за толку стара игра, за конзола што кошта 100€.
   
 3. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  906
  843
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  За ова проблемче зедов два контролери и еден ХДМИ кабел од ибеј. Ме фати околу 25$, и без проблем емулирам NES, wii и ps1 игри.

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   
  StOrMK, Jovan2389 и на Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 4. Ninjaa

  Ninjaa
  Intern

  50
  25
  3 Декември 2017
  Машко
  Како би се вратил назад да плешам фудбал ISS 2 ако некој памти :D
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. DelphiUser

  DelphiUser
  Gaining Experience

  417
  492
  2 Март 2011
  Машко
 6. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  917
  340
  17 Јуни 2008
 7. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,158
  2,840
  18 Септември 2013
  Машко
  Рецензиите за ова се толку лоши (недостаток од аналогни копчиња на контролерите, мала палета на игри, самите игри се подпросечни, скапа цена, слаб квалитет, итн) шо изгледа само како блед обид да се копираат конкурентите. Мој совет е за тие пари да си купите чипуван ПС1 и да си играте игрици од ЦД.

  За 4000 денари можете дури и да ги најдете дел од подобрите игри оригинали и да си купите ПС1.
   
 8. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  917
  340
  17 Јуни 2008
  За 2.000-2.500 има чипувани PS2.
   
 9. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,679
  2,438
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  Za 500 den ima chipuvani ps1 i so piratski igri eden ton od po netov. Treba samo da se kupaat vistinskite princo cd za da pomine postapkata dobro.
   
 10. Steff_92

  Steff_92
  Intern

  105
  44
  28 Јули 2017
  Машко
  Вчера го имаше скоро секаде на залиха кога објавија на Facebook за промоцијата, денеска нема залиха. Се продаде преку ноќ ?
   
Слични теми
 1. Tayshaun
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  3,587
 2. aldo
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,320
 3. Revan
  Одговори:
  87
  Прегледи:
  16,619
 4. Cika
  Одговори:
  389
  Прегледи:
  37,709
 5. Sm0k3y25
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,795
Вчитување...

Сподели

Вчитување...