1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

playstation 1 / 2

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од Sm0k3y25, 24 Мај 2016.

 1. Sm0k3y25

  Sm0k3y25
  Баниран/a

  279
  233
  7 ноември 2012
  Машко
  Незнам каде да се обратам па затоа отворив тема.
  Знае некој каде во Скопје може да се најде адаптер за напојување за плејстејшн? SCPH 114 ?
   
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,090
  4,390
  28 oктомври 2008
 3. Sm0k3y25

  Sm0k3y25
  Баниран/a

  279
  233
  7 ноември 2012
  Машко
  Немаат. Нешто користено можеби?
   
 4. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,302
  4,860
  4 ноември 2013
  Машко
  Да прашам во Струга, мислам дека ке ти најдам... ако си заинтересиран кажи ми, можам утре да прашам и да ти кажам дали има.
   
  На Sm0k3y25 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,609
  7,651
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Прашај во
  Виртиком 02 31 19 219
  и во
  PSX Game Shop 02 32 22 594
   
  На Sm0k3y25 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sm0k3y25

  Sm0k3y25
  Баниран/a

  279
  233
  7 ноември 2012
  Машко
  кажи ми цена ако најдеш / ископаш. ама биди реален само :D
   
 7. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,302
  4,860
  4 ноември 2013
  Машко
  Па ако планираш да се сомневаш дека ке те крадам тогаш ич да не прашувам :)
   
  На STEFF му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sm0k3y25

  Sm0k3y25
  Баниран/a

  279
  233
  7 ноември 2012
  Машко
  не се разбравме. Не планирам да платам повеќе од 200. По оригиналниве продавници цената би идела 500+ што не ми се исплати.
   
 9. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,302
  4,860
  4 ноември 2013
  Машко
  Јас ке прашам во локално дуќанче каде што се продаваат половни PS1, PS2... Ке прашам колку бара за адаптер па ке ти пренесам, ако ти одговара ке се нафатам да ти го пратам по ГЛС...рачунај дека и ГЛС ке бара 100 денари.
   
  На Sm0k3y25 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,609
  7,651
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  200? Дури и од али експрес да го порачаш ќе те кошта 600 ден., а кај нас во продавница ќе платиш 1000+
  Збориме за оригинал.

  Ако не му се секираш многу најди универзален адаптер што може да испорача 8.5V со 5.6-6А минимум оптеретување и ќе работи. Конекторот за адаптер на PS2 не е од оние proprietary.

  - тоа ти е хантолче универзално за лаптоп од 60W+
   
  Последна промена: 24 Мај 2016
 11. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,302
  4,860
  4 ноември 2013
  Машко
  Има, цената е 800 денари.
   
 12. Sm0k3y25

  Sm0k3y25
  Баниран/a

  279
  233
  7 ноември 2012
  Машко
  најдов на битпазар за 400, фала на сите за помошта :D
   
 13. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,764
  7,245
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  :oh:
   
  На STEFF му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,762
  1,256
  17 Август 2014
  Машко
  Колку пари може да се цени плејстејшн 1, како олдтајмер може ли да се цени :)

  Иам ганц нов :)
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Sm0k3y25

  Sm0k3y25
  Баниран/a

  279
  233
  7 ноември 2012
  Машко
  Да не отварам нова тема. Ми треба џоистик за 1 или двојка. Пишете ми пп ако има некој. :)
   
Слични теми
 1. Ibrakadabra
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  3,265
 2. Tayshaun
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  3,818
 3. Revan
  Одговори:
  87
  Прегледи:
  17,383
 4. Cika
  Одговори:
  946
  Прегледи:
  76,789
 5. Kajsibebraat
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  721
Вчитување...

Сподели

Вчитување...