1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PlayerUnknown's Battlegrounds

Дискусија во форумот 'Игри' започната од TheDimiskov, 4 Јули 2017.

 1. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  245
  511
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
 2. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  597
  465
  14 Декември 2013
  Машко
 3. Stru4nak

  Stru4nak
  Gaining Experience

  377
  121
  16 Април 2007
 4. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  147
  57
  23 Февруари 2017
  Машко
  ah be so kef me faka da si ja zemam igrata ama k*r pusam vo vakvi da recam survival igri na pr imam probano last man standing i fortnite so se vo isti stil samo so sum se pustil od avion/letecki avtobus me ubivaat

  Испратено од ASUS ZenFone 2 преку IT.mk форум апликација
   
 5. Nistrix-

  Nistrix-
  Gaining Experience

  99
  191
  18 Февруари 2017
  Машко
  Да се пофалам малце, стигнав 773ти ранк у свет :)

  Screenshot_2.png
   
  На etrox, pacerMK, ImTheDude и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,764
  5,730
  7 oктомври 2011
  kalfa
  јас ја свртив
  dd.PNG
   
  На Majestic, Nistrix-, Jovan2389 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. pacerMK

  pacerMK
  Gaining Experience

  112
  160
  28 Декември 2015
  Машко
  Студент
  [​IMG]

  Ај да се пофалам и јас. Кој сака адд за игра


  Испратено од фиксен.
   
  На Nistrix- му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Nistrix-

  Nistrix-
  Gaining Experience

  99
  191
  18 Февруари 2017
  Машко
  На kjosmofon и Krk198 им се допаѓа ова.
 9. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  600
  162
  29 Септември 2010
 10. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  597
  465
  14 Декември 2013
  Машко
  Ја купуваш, добиваш код. Го активираш на стим и ја играш исто како да си ја купил од стим. Проверено од прва рака ;) Купи си ја and get them chicken dinners.
   
  На Ceco му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,764
  5,730
  7 oктомври 2011
  kalfa
  последниве денови премногу читери, ако продолжат вака неславно ќе заврши играва, како некои други пред неа...

  View: https://www.youtube.com/watch?v=5u__5i5I5Oo
   
 12. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  597
  465
  14 Декември 2013
  Машко
  @kjosmofon глеам ја цепаш играва, дај да те аднам да рокаме..

  [​IMG]
   
 13. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,764
  5,730
  7 oктомври 2011
  kalfa
  На blackelf му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Nistrix-

  Nistrix-
  Gaining Experience

  99
  191
  18 Февруари 2017
  Машко
 15. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

  ајде и јас официјално да влезам во hall of fame. 1 shot fired, 1 killed. штета што немам снимка. орудије kar98 + 2x scope :)

  IMG_20180124_110801.jpg
   
 16. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  245
  511
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  Еве и ја еден хајлајт само што ми беше мјутнат микрофонот и се слушаше само пријателот хаха

   
  На The-spiki му/ѝ се допаѓа ова.
 17. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,764
  5,730
  7 oктомври 2011
  kalfa
  Hyperion, C r e s и на Antonio Vasilevski им се допаѓа ова.
 18. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  1,998
  3,281
  7 ноември 2014
  Машко
  Вчера ја почнав, ама забележувам две работи:

  1. Многу лаг
  2. Многу читери


  Или можеби заради лагот ми личи дека се читери? Кое е вашето искуство/совети?
   
 19. Boco1987

  Boco1987
  Gaining Experience

  104
  69
  25 Март 2017
  Машко
  Trash game
   
  На Nistrix- му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Nistrix-

  Nistrix-
  Gaining Experience

  99
  191
  18 Февруари 2017
  Машко
  Има многу читери и голем дел од нив се Кинези кои доаѓаат на европски/амерички сервери. Читерската индустрија таму е развиена до огромен степен и користење на читови е популарно. 90% од играчите бараат region lock или ping lock на Кина за значително да се намали процентот на читери, ама BlueBalls очигледно нема да го оствари тоа, дури и покрај тоа што пред неколку месеци спомнаа дека ќе воведеле такво нешто (iirc). Можда мислат дека ќе се смета за расистички акт.

  Исто така lag/fps drops/server issues има константно и мислам дека додека стигнат да го поправат сето тоа, играта ќе изумре. Пред 2 недели имаше околу 3 милиони играчи дневно, а сега има околу 2 милиони. Јас прекинав да играм и уште неколку луѓе што ги знам.
   
 21. CyberMen

  CyberMen
  Gaining Experience

  154
  174
  3 ноември 2012
  Машко
  Overhyped
   
  На Nistrix- и bLaCk AnArChY им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...