1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Play Station 3

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од MacedonianBoy123, 6 Јануари 2014.

 1. MacedonianBoy123

  MacedonianBoy123
  Intern

  95
  12
  27 Март 2013
  Машко
  Здраво, сакам да прашам дали на Play Station 3 можам да играм Online(Multiplayer) без да плаќам PlayStation Plus? Читав на гугл дека може но сепак сакам да потврди некој член од форумов. :) Благодарам однапред. Поздрав :)
   
 2. Chicony

  Chicony
  Gaining Experience

  129
  50
  7 Јануари 2012
  Можеш на ps3 , за ps4 се плаќа PlayStation Plus за да играш оnline.
   
 3. MacedonianBoy123

  MacedonianBoy123
  Intern

  95
  12
  27 Март 2013
  Машко
  Фала друже. Ова важи за сите PS3,PS3 Slim и PS3 Super Slim ?
   
 4. MacedonianBoy123

  MacedonianBoy123
  Intern

  95
  12
  27 Март 2013
  Машко
  И да ве прашам дали знаете каде можам да најдам Hard Disk Drive Mounting Bracket ? фала
   
 5. Chicony

  Chicony
  Gaining Experience

  129
  50
  7 Јануари 2012
  Важи за сите верзии. А за бракетот појма неам тоа друг нека помага :)
   
  На MacedonianBoy123 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MacedonianBoy123

  MacedonianBoy123
  Intern

  95
  12
  27 Март 2013
  Машко
  Фала многу. :)
   
 7. MacedonianBoy123

  MacedonianBoy123
  Intern

  95
  12
  27 Март 2013
  Машко
Слични теми
 1. mariomako
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  911
Вчитување...

Сподели

Вчитување...