1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Плати за да видиш

Дискусија во форумот 'Java' започната од Кристијан Про, 11 oктомври 2014.

 1. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  Здраво момци, ме интересира како може и дали може ја JS да се додаде код со кој што после одредено време гледање содржина ќе се престане со гледање на содржина и ќе излезе popup прозорец, во кој што ќе трреба да се внесат информации за да се плати и откако трансакцијата ќе биде успешна да се продолжи со гледање ...

  Вака нешто можам да го земам само времето ...
  window.setInterval(function(){myPleer},60000);
   
  На Sephiroth1 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. goaty

  goaty
  Gaining Experience

  363
  189
  5 Февруари 2010
  Тотално погрешна одлука е ваков тајмер да биде во клиентска скрипта, бидејќи многу лесно ќе може да се заобиколи.
   
  На Кристијан Про му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  Предлог ... Затоа и пишав пошто не знам и барам
   
 4. goaty

  goaty
  Gaining Experience

  363
  189
  5 Февруари 2010
  Јас тргнав со претпоставка дека се работи за web околина... ако претпоставката ми е точна, ќе се обидам да те насочам што да бараш.

  Исто така, ако претпоставката е точна, фино ќе биде да знаеме за каква веб технологија се работи.
   
 5. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,363
  3,056
  4 Септември 2008
  Кристијан, плати за да видиш.
   
  На pLaToOn, username, Phenomen2 и уште 14 други им се допаѓа ова.
 6. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  Значи, знам дека имам глупави теми, но дали не може некој да ми насочи како да го направам ова ... Иначе се работи за веб технологија , поточно за ЈW Player.
  За разлика од неколку пати кога барав помош а всушност, сакав некој за мене да го направи ... и знам дека беше нефер, сега не побарав помош за правење туку да ме насочи, посочив мој код кој ете бил лесен за заобиколка, океј прифаќам. некој начини како да се направи ова па да пробам сам
   
 7. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  Код:
  <script>function list(){
  a = document.getElementById('container');
  b = document.getElementById('erro_msg');
  $('jwplayer').load('');
  a.style.display ='none';
  b.style.display ='block';
  
  }
  jwplayer("container").setup({
  width:629,
  height:353,
  primary:"flash",
  
  allowscriptaccess:"always",
  allowfullscreen:true,
  
  events:{
  onTime:function(event){if(event.position >=5600){this.stop();
  list();}}},
  
  
  playlist:[{
  image:"cover.jpg",
  sources:[{
  file:"myvideo1.flv",
  label:"360p"},{
  file:"myvideo.flv",
  label:"240p"}]}],});
  
  </script>
  
   
  На gego му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,043
  6,883
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Повеќето сајтови што сум видел дека прават така имаат посебна содржина за „демо“ корисници. Никој не ризикува да го стави целиот материјал достапен позади JS.
   
  На Кристијан Про му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  Тоа е тоа што се бараше :) океј најдов нешто нешто проработи уште нешто треба ... :)
   
 10. username

  username
  Gaining Experience

  526
  66
  4 Јули 2009
  Машко
  https://www.invideous.com/data_and_payment_solutions#paywall-demo

  Ова е наша компанија која се занимава со истово. Кај нив продуктот им се вика paywall

  Епа сеа види ти колкава компанија работи на истово а ти очекуваш од код од 100 реда да го направиш.

  Поззз.
   
  На Oktar и Nikola Sone им се допаѓа ова.
 11. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  И колку пари е кај вас да се купи ова ... ? На годишна претплата или за стално
   
 12. username

  username
  Gaining Experience

  526
  66
  4 Јули 2009
  Машко
  кога реков наша не мислев моја туку македонска компанија, т.е британска али целиот ИТ тим е во скопје. Иначе имаш таму контакт форма прашај си.
   

Сподели

Вчитување...