Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Плати за да ќариш игри играте ли

Sayen

Intern
15 јули 2022
10
1
Вака како прво сите знаеме дека има доста крипто игри во кои плаќаш цело време и добиваш награда у некое крипто , ете како новичок со 2 поста незнам дали сум на вистинското место да промовирам една таква , па чисто да ве чепнам со искуства и слично. и ако е дозволено ќе ја пуштам играта и ке дадам детално инфо за ако има заинтересирани.
 

Sayen

Intern
15 јули 2022
10
1
Немав време да ги исчитам правилата на форумот за шерување на линкови и слично, дали е правилно или не , секако се у крипто светот е ризик , ама и секако има успешни игри. и секако ја имаме ахие на етхер која што додека битот не почне да мрда нигде не оди , сите формати на онлајн игри се со ризик значи секоја инвестиција што ја правиме се надеваме на 100х 1000х и слично и на крајот го добиваме или ова или она .
Мислењето е автоматски споено:

0.0002 бнб за старт , после читаш ДОК проверуваш ДАО , и почнуваш да трошиш или гасиш бровсер не ти се свиѓа слушаш после 10 месеци играва направила бум :)
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.377
7.314
Скопје
www.facebook.com
Има и Stepn апликација за пешачење. Како пешачеш така те исплаќа. АЛи се плаќа влезот односно мораш НФТ патика да купеш. Вложив таму околу 2000$ . После 3 месеца пешачења имам ослабено 10 кг и едно 1700$ помалце у џебот. Нема леб во тоа земете нешто работете, придонесете за татковината со вашата снага цели патишта и железници се градаат.
 

Sayen

Intern
15 јули 2022
10
1
Има и Stepn апликација за пешачење. Како пешачеш така те исплаќа. АЛи се плаќа влезот односно мораш НФТ патика да купеш. Вложив таму околу 2000$ . После 3 месеца пешачења имам ослабено 10 кг и едно 1700$ помалце у џебот. Нема леб во тоа земете нешто работете, придонесете за татковината со вашата снага цели патишта и железници се градаат.
99% од стварите што се на интернет се превара , ама тоа незначи да трчаш на промовирана апликација на спам сајтови без добар ресеарч , на нас македонците полесно ни е да кликаме 21 ден и да ќариме по 20 усдт и после да вложиме се што имаме затоа што звучи убаво.
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.265
4.247
Скопје
hackitfree.github.io
Има и Stepn апликација за пешачење. Како пешачеш така те исплаќа. АЛи се плаќа влезот односно мораш НФТ патика да купеш. Вложив таму околу 2000$ . После 3 месеца пешачења имам ослабено 10 кг и едно 1700$ помалце у џебот. Нема леб во тоа земете нешто работете, придонесете за татковината со вашата снага цели патишта и железници се градаат.
icegif-2593.gif
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
445
828
херцажа

Sayen

Intern
15 јули 2022
10
1
Еве за 3 месеци од продажби ајде сеа трчете и вложете 2000 , ама пред тоа еве што сум купил 1658254338959.png
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.265
4.247
Скопје
hackitfree.github.io
Еве за 3 месеци од продажби ајде сеа трчете и вложете 2000 , ама пред тоа еве што сум купил Погледнете го атачментот 115055

Не -фала.. Ја и така и така губам секој ден ме ќофтаат децата у Апекс - уште овде да почнам да губам вистински ќеш.:cry:

Ти шибај си - Со среќа (y)
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
497
995
Ја чисто да се пофалам декоа конечно баталив Dota2 и не ми паѓа ни на крај памет да почињам друга игра у животов, може нешто пролазно со кампањи фудбал,тракање и сл... вакви заразни работи со билдање профили па и уште вложување кеш и заробтка, не бато, ќе одам ја програмер да учам да бидам.
ајт!
 

Sayen

Intern
15 јули 2022
10
1
Погледнете го атачментот 115060
мене ми е доволно што видов дека овде елементите не им се центрирани. Чим иницијалната презентација на сајтот не им е битен, тогаш ни тие мене не ми се битни.
1658265386606.png
Мислењето е автоматски споено:

незнам кај гледаш хром фирефох метамаск бровсер и труст валет си работи ок
 

Cypher

Gaining Experience
29 јули 2012
281
123
  • Хаха
Реакции: Ceco

Sayen

Intern
15 јули 2022
10
1
аа најверојатно е до мене тогаш. ок онда ќе се регистрирам, како ти беше рефералот?
Тоа е твој избор, дали ќе користиш реф или не ич не се замарај прочитај прво Welcome to Tiny World - Tiny World па после читни Tiny World – Medium ако ти звучи интересно пробај се на тини кингдомот имаш демо херој за да се пробаш , не е ефтина играта иако сега хероите се поефтини тоа да си знајш , јас чисто на маабет да се најдам си реков ај веќе ко се регистрирав на форумот па да се закачам нешто.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.263
32.103
roka.mk
си реков ај веќе ко се регистрирав на форумот па да се закачам нешто.
Ако продолжи да постираш реферел линкови и да не читаш правила, једино што ќе закачиш е бан
 

Sayen

Intern
15 јули 2022
10
1
Ако продолжи да постираш реферел линкови и да не читаш правила, једино што ќе закачиш е бан
Сакав да го делнам ама не најдов таква опција , секако тиместамп ќе има па ќе видиме до септември дали сум бил во право или не.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.305
6.429
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 980 Pro 1TB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
32GB Kingston FURY Beast DDR4 @ 3200 MHz
Video card
EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Razer Basilisk V3
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Крипто гејмингот има голем потенцијал ама во овој период све е експериментална фаза или скам, или и двете, голем удар беше што Steam изречно кажа НЕ за NFTs, веројатно за да си го зачуваат својот сопствен еко-систем ама кога Мета ќе го развијат нивниот метаверзум и кога купувањето и продавањето на NFTs ќе стане мејнстрим и цените ќе се нормализираат мислам дека ќе има спонтан преод кон NFT елементи кај сите гејминг платформи и play to earn моделот ќе биде стандард.
Моментално ги следам Ultra кои се платформа со амбиција да бидат крипто гејминг верзија на Steam со целосен еко-систем за играње, трговија, стримање итн.. и неодамна објавија партнерство со Legends of Elysium кој мислам дека е еден од поозбилните кипто-гејминг проекти.
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
497
995
Крипто гејмингот има голем потенцијал ама во овој период све е експериментална фаза или скам, или и двете, голем удар беше што Steam изречно кажа НЕ за NFTs, веројатно за да си го зачуваат својот сопствен еко-систем ама кога Мета ќе го развијат нивниот метаверзум и кога купувањето и продавањето на NFTs ќе стане мејнстрим и цените ќе се нормализираат мислам дека ќе има спонтан преод кон NFT елементи кај сите гејминг платформи и play to earn моделот ќе биде стандард.
Моментално ги следам Ultra кои се платформа со амбиција да бидат крипто гејминг верзија на Steam со целосен еко-систем за играње, трговија, стримање итн.. и неодамна објавија партнерство со Legends of Elysium кој мислам дека е еден од поозбилните кипто-гејминг проекти.

OPSkins ? незнам колки пратиш Steam market, трејдање скинови и такви срања, трејдам dota2 i csgo скинови од сам почеток на скиновите, ептен сум пионер од времете на dota2lounge, можам комотно да кажам дека најголемата платформа за трејдање на скинови OPSkins која што направи буквално милиони долари успеа да си го "посере" бизнисот само заради еден вид на NFT, малце е покомплицирано за објаснување ова, ама сајтот буквално пропадна дента кога Steam им ги банираа ботовите кој што ги чуваа скиновите за трејдање. Ако NFT процвета можам многу лесно да видам како сајтот се враќа на стара слава.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.305
6.429
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 980 Pro 1TB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
32GB Kingston FURY Beast DDR4 @ 3200 MHz
Video card
EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Razer Basilisk V3
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
OPSkins ? незнам колки пратиш Steam market, трејдање скинови и такви срања, трејдам dota2 i csgo скинови од сам почеток на скиновите, ептен сум пионер од времете на dota2lounge, можам комотно да кажам дека најголемата платформа за трејдање на скинови OPSkins која што направи буквално милиони долари успеа да си го "посере" бизнисот само заради еден вид на NFT, малце е покомплицирано за објаснување ова, ама сајтот буквално пропадна дента кога Steam им ги банираа ботовите кој што ги чуваа скиновите за трејдање. Ако NFT процвета можам многу лесно да видам како сајтот се враќа на стара слава.
Знам за OPSkins ама колку што знам они пропаднаа поради иницијативата на Steam а не поради NFT. Баш во NFT го гледаат спасот, нели децентрализирано трејдање и све тоа, и после мислам дека се ребрендираа во Wix или Wax trading или така нешто, платформа за трејдање NFTs.

Инаку Steam ќе мора да попуштат кога-тогаш, поготово што Епик имаат изјавено дека се отворени да поддржат блокчејн игри во иднина. Сега едноставно има премногу измами и експерименти на ова поле и сите од големите играчи се претпазливи, ама доволно е една голема компанија да повлече и сите други ќе следат.

@Weeaboo @Sonic.01 кажете што има толку смешно, па сите да се насмееме :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.240
Мислења
977.199
Членови
35.550
Најнов член
Provokator
На врв Дно