• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купено Платена помош/изработка на проект за Mathematica

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,037
3,514
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Здраво на сите,

потребно е следното да се направи со математика ( Wolfram Mathematica: Modern Technical Computing ):

- да се постави веб страна (моментално се користи noip subdomain, овозможен пристап преку dmz на рутерот до виртуелна машина каде е поставен xampp сервер, и инсталирана Mathematica 12) каде еден корисник ќе аплоудира скрипта/задача/batch скрипта (.nb , .wl фајлови) , ќе се повика Mathematica за да ја изврши скриптата и да се врати резултат назад до корисникот.

тука постои и дополнителна компликација, каде, скриптата може да побара од корисникот да внесува вредности, така да треба да се исхендла и тоа. на мој тест сервер е изведено целото освен делот со повикување на Mathematica, и враќање резултати.

Доколку некој веќе работел со некој ваков проект поврзан со Mathematica, нека ме контактира.

Ќе си бидат платени услугите.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,037
3,514
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Никој ли нема за да се пријави за да се среди ова?

Да напоменам, работата е ПЛАТЕНА
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,037
3,514
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Бидејќи никој не се пријави, темава може да оди под клуч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,524
Мислења
845,952
Членови
29,325
Најнов член
VirtualMechanic
На врв Дно