1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Плата во АЕК

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од spoc, 29 ноември 2012.

 1. spoc

  spoc
  Intern

  15
  0
  12 Септември 2008
  Здраво,

  Гледам некој оглас во АЕК има, па ме интересира колку би се движела платата - ако знае некој приближна сума..
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,435
  25,128
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Претпоставувам платата зависи од позицијата која ќе ја работиш.
   
 3. Bane

  Bane
  Gaining Experience

  185
  153
  11 Септември 2011
  Машко
  Еден пријател работи во АЕК и наводно земал 80тина илјади денари месечно, шо позиција има незнам... со работен стаж околу 4-5 години.
   
 4. deki1

  deki1
  Gaining Experience

  163
  57
  20 Јули 2011
  може да се каже дека се една од најдобро платените фирми во државата на било која позиција да си.
   
 5. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,361
  3,053
  4 Септември 2008
  80?? колку ти е близок овој пријател?

  АЕК е државна агенција, а по систематизација тие директорите/шефови на одделенија дали зимаат 30.000 денари, пониски функции од 13 нека се па до 24.000 денари, зависно од образование.

  Нека не ве лажат тоа е државна фирма, таму добра пара може само од странични малверзации, ако ти дозволат другите волци.

  П.С. 99% од таквите огласи се само губење време, законска про-форма за веќе вработен партиски полтрон. 1% ги оставам за оние над 140 коефициент на интелегенција што ги бараше оној од здравство, мора и тие нешто да работат...
   
  На babybaby, Necromancer, masterficx и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...