• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Pixel:Photoshop во поевтина варијанта

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Конечно! За сите корисници на Linux, како и за оние на Windows и Mac OS X деновиве излезе алтернатива за Adobe Photoshop која многу ветува - како со перформанси, така и со цена. Се работи за програм кој ги има буквално сите одлики на Фотошоп со една „мала“ предност - за разлика од CS3 чиј пакет веќе достигна околу 800MB и цена од $600, Pixel тежи само 13MB и чини $38. Повеќе за Pixel тука.

Извор: 365.com.mk
 

Vavo

Intern
20 октомври 2007
273
17
Skopje
Интересно, интересно

Многу личи на Photoshop. Ме радува ова што се јавуваат се повеќе програми кои се cross-platform.

Сепак, јас навивам за Corel Photo Paint
 

Dac-14

Intern
12 декември 2007
75
0
Според мене MS_PAINT е најбољи.хехехе.А иначе вака добро е со конкуренции,за да знаат да си ја намалат цената малку повеќе.
 

vavio

Intern
12 јануари 2008
24
8
abe photoshop si e photoshop mu nema ramen najdobrata programa za obrabotka na sliki shto e dosega izlezena
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,755
Мислења
864,035
Членови
30,089
Најнов член
kenzo
На врв Дно