• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Pixel паметни телефони - генерална дискусија

Gronk

Gaining Experience
20 март 2021
62
82
Ај едно глупо прашање има разлика ако купам полнач што е дупло поефтин од оргиналниот? Овој е 18, Google 34, ако полни побрзо ондак ок ќе го земам

UGREEN 30W USB C Charger
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
416
779
херцажа
Ај едно глупо прашање има разлика ако купам полнач што е дупло поефтин од оргиналниот? Овој е 18, Google 34, ако полни побрзо ондак ок ќе го земам

UGREEN 30W USB C Charger
 

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
3.749
4.706
Скопје
Ај едно глупо прашање има разлика ако купам полнач што е дупло поефтин од оргиналниот? Овој е 18, Google 34, ако полни побрзо ондак ок ќе го земам

UGREEN 30W USB C Charger
Не би требало да имаш проблем, само користи си го оригиналниот кабел. Јас имам два оригинални гугл полначи, едниот е 25 другиот мислам 30 вати, не сум приметил разлика.
 

Gronk

Gaining Experience
20 март 2021
62
82
Не би требало да имаш проблем, само користи си го оригиналниот кабел. Јас имам два оригинални гугл полначи, едниот е 25 другиот мислам 30 вати, не сум приметил разлика.
Фала ти :) Кој модел го имаш, како си задоволен од Pixel?
 

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
3.749
4.706
Скопје
Фала ти :) Кој модел го имаш, како си задоволен од Pixel?
Најпобољи е! :D

P6, лани земен од Германија. Никаква забелешка, ама му ги знам и маните и предностите. Можеби си нов, со нексуси/пиксели сум цела кариера, не сум имал друг телефон (освен службени). Ако те интересира нешто конкретно слободно прашај.
 

Gronk

Gaining Experience
20 март 2021
62
82
Најпобољи е! :D

P6, лани земен од Германија. Никаква забелешка, ама му ги знам и маните и предностите. Можеби си нов, со нексуси/пиксели сум цела кариера, не сум имал друг телефон (освен службени). Ако те интересира нешто конкретно слободно прашај.
Да да прв пат зимам, фала ќе ти пишам ако треба совет некој :D
 

boriseto

Gaining Experience
7 јули 2013
467
424
boriseto's setup  
Video card
970M
OS
Manjaro
Ај едно глупо прашање има разлика ако купам полнач што е дупло поефтин од оргиналниот? Овој е 18, Google 34, ако полни побрзо ондак ок ќе го земам

UGREEN 30W USB C Charger
Внимателно со полначите, за 6Pro уште вртат гласини дека се дуе батеријата. Има неколку репорти на редит како им пукнал екранот кај шо е fingerprint при полнење...
 

Gronk

Gaining Experience
20 март 2021
62
82
Внимателно со полначите, за 6Pro уште вртат гласини дека се дуе батеријата. Има неколку репорти на редит како им пукнал екранот кај шо е fingerprint при полнење...
Се мислев и го земав оргиналниот на крај.
Мислењето е автоматски споено:

Еве го стигна :)

viber_image_2022-11-21_19-36-29-535.jpg
 

boriseto

Gaining Experience
7 јули 2013
467
424
boriseto's setup  
Video card
970M
OS
Manjaro
Јас си го земав 6а ради големината, утре ќе стигне :)
 

HoLfElDeR

Gaining Experience
13 октомври 2010
170
81
Непозната
Браќа 7ка да не зеде некој? Како сте задоволни?
Изгледа никој, јас чекам да видам дали некој друг освен Мобеликс ќе го донесе, инаку да се купи преку Гугл плеј стор излегува доста евтино, околу 650е, а плус нудат можност за враќање на стар телефон кој го проценуваат околу 100е, така да доста поволности имаат европјаниве
 

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
3.749
4.706
Скопје
Изгледа никој, јас чекам да видам дали некој друг освен Мобеликс ќе го донесе, инаку да се купи преку Гугл плеј стор излегува доста евтино, околу 650е, а плус нудат можност за враќање на стар телефон кој го проценуваат околу 100е, така да доста поволности имаат европјаниве
Тешко, 6ката само они го донесоа. Евентуално Ледиком некое парче, ама не верувам да им се продаваат многу.
 

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
3.749
4.706
Скопје
@Necromancer имаш направено update од Android 12 на 13? Среден е багот со празнењето на батеријата или?
Уште кога излезе направив. Немам приметено нешто посебно проблем, ден секако ме тера што нели зависи од тоа колку го користиш. Ако е некој конкретен баг и имаш линк, пушти да видам.
 

Gronk

Gaining Experience
20 март 2021
62
82
Уште кога излезе направив. Немам приметено нешто посебно проблем, ден секако ме тера што нели зависи од тоа колку го користиш. Ако е некој конкретен баг и имаш линк, пушти да видам.
Вчера дур се апдејтираше читав дека доста имале проблем после првиот на 13, али ваљда со следниот се фикснал багот. Супер е држи батерија нема мука.
 

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
3.749
4.706
Скопје

musicenthusiast

Gaining Experience
15 октомври 2021
111
152
Има поголем апдејт (тн FeatureDrop) овојпат, тие со пиксели пробајте, кај мене помина.


Погледнете го атачментот 119974

Не сум чепкал да видам што има ново на P6 сеуште.
И кај мене се апдејтира моментално

Тука имаш табела за кои features на кои телефони ќе стигнат


63f84f349f234d47acc0830f0028a24a.jpg


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44.259
Мислења
919.957
Членови
32.914
Огласи
1.066
Најнов член
NaniEli
На врв Дно