Pixel паметни телефони - генерална дискусија

mdeni

Unstoppable
24 септември 2012
4,236
3,960
Охоооо „Про“ ќе се јаде 1000рче ко ништо во европска противвредност.
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,329
13,206
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,781
1,088
Презентација на Пихел и на Тенсор чипот. Ми се свиѓа што има можност за препознавање на Англиски со тежок акцент и дијалект (читај Рушн Акцент), како и препознавање на лични имиња. Се надевам ова ќе се прошири надвор од Пиксел и на СД уреди.
 

itstheigyg

On your way to fame
21 мај 2017
566
593
Скопје

martinco2000

Intern
14 јануари 2018
6
7
Веднаш пуштија и андроид 12
36069f1378cd5e52c5f996029fc4f554.jpg


Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk
 

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,212
1,825
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB + NVMe 500GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
ASUS STRIX RTX 3090
Case
Nzxt h500i
Mouse
RAZER Viper Ultimate
Keyboard
RAZER Black Widow Chroma
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
NEXUS IS BACK. Long live the king! Дефинитивно сите точки ми ги погоди телефонов, и конечно флегшип после 3хл
 

DarkoV

Gaining Experience
29 октомври 2016
71
72
Pixel 6 топ изгледа за цената и батеријата би требало да е добра ќе се види кога ќе почнат reviews по youtube
 

stefan_off

Gaining Experience
29 октомври 2009
487
409
Радовиш
stefan_off's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 7700K
Motherboard
Eurocom Torando F5
Storage
Samsung 960 Evo 256Gb m.2; Intel 660P 1Tb m.2; Seagate 2Tb 2,5inc 5400RPM
PSU
230W brick
RAM
16Gb DDR4 2x8Gb Kingston @2400mhz
Video card
MXM nVidia GTX 1070 8gb
Mouse
Logitech MX Master 2S
Keyboard
Logitech K520
Monitor
Benq BL3200PT 32`
OS
Win 10 64bit
Pixel 6 Pro за 900 еур у германија со поклон Bose слушалки од 300-350 еур...
 

smole

Unbeatable
18 април 2007
3,594
4,133
Нека искочат во продажба, real life искуства нека се појават од вистински корисници, и ако 6/6 про се покаже како ок (без детски болести) се враќам од OP на Гугл.
 

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
2,829
1,403
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,663
29,650
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
2,829
1,403
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,663
29,650
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Убедливо најдобрата имплементација на Pixel сега за сега е HDR net во видеа, ако искочи како што треба ќе биде револуција.
 

mdeni

Unstoppable
24 септември 2012
4,236
3,960
Катастрофа. Го унаказиле малиот со тргање на телефото камерата. Страшно која лакомост. А широката ја оставиле...

А големиот личи добро, ама ќе е нехуман со цената.
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,329
13,206
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Катастрофа. Го унаказиле малиот со тргање на телефото камерата. Страшно која лакомост. А широката ја оставиле...

А големиот личи добро, ама ќе е нехуман со цената.

Која лакомост, 300 долари си кошта телефото камерата, разумен компромис, колку пари толку камера.
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,329
13,206
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
И пак таблет во џеб.

И нема да имаш потреба да купуваш и телефон и таблет! win-win!!! I don't see the issue... колку повеќе трошиш толку повеќе штедиш, тоа е стара лајонесовска поговорка.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,035
Мислења
870,608
Членови
30,369
Најнов член
bigsmile
На врв Дно