1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Пишување статии

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од Mr.Jack, 20 Јануари 2019.

 1. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  612
  342
  9 Февруари 2008
  Ми треба некој што пред се има добро познавање за веб хостинг, па пишување на второ место. Не треба да сте талентирани писатели, ама одлично познавање на Англиски и веб хостинг е задолжително.
  • Можете да пишувате за секакви теми поврзани со веб хостинг - reviews, туторијали, споредби. Неколку примери на статии: "What's The Difference Between Shared and VPS Hosting", "How to Migrate Your Website From One Hosting Provider to Another", "SiteGround vs A2 Hosting", "GoDaddy Alternatives", "Best Domain Name Providers". Имам голема листа на потребни статии, ќе ви дадам поголем број и можете да си одберете која сакате
  • Статиите мора да бидат оригинални и уникатни. Не ми треба rewriting на статии. Без разлика дали статијата ќе помине плагијат тест, не смее да биде препишувана.
  • Можете да пишувате во било кој стил, се додека се што е напишано е точно
  • Нема лимит на зборови, статиите треба да бидат колку и да е долги додека има смисла.
  • Нема лимит за време или број на статии. Пишувајте кога сакате и колку сакате.
  • Статиите ќе бидат објавени на сајт, ако сакате може да се објават на ваше име, или да останете анонимни
  • Платена работа ќе биде, ако сакате по статија, ако сакате на саат, сеедно. Цената си ја одлучувате вие. Можам да ве исплатам на рака, на трансакциска, на Пејонир, преку Upwork...
  За повеќе инфо пишете тука или по пп
   
  На DonFrozex и Ragnar им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...