1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Пиратска Партија во Македонија

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од HijackHacker, 21 Април 2010.

 1. pipo

  pipo
  Intern

  104
  1
  10 Април 2007
  Машко
  намерно нема да раздлабам на темава... се потрошив низ годиниве за џабе.

  не летајте со официјална партија одма пошто и да имаме 1000 потписи и да се регистрираме нема да бидеме дел од интернационалата... има претходни чекори и постапки.

  на фб куцнете пиратска партија македонија и учленете се за да не ве барам по 1000 форуми чим добиеме печат ко здружение.

  и помолете се домаќин на интернационалната конференција да биде сараево на кое сме поканети ;)

  до тогаш поздрав... се надевам брзо
   
 2. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  немам време да ја читам целава тема, ги пролистав само мислењата.
  Сакам само да кажам дека можеби треба да ве засегаат и настани од типот на "Wikipedia, YouTube, Facebook banned in x"
  x = рандом држава

  Мислам дека за такво нешто треба да сме исто спремни колку и за се ова друго што го дискутирате.
   
 3. kuzman0v

  kuzman0v
  Gaining Experience

  598
  74
  14 Декември 2008
  Машко
  Извор: http://is.gd/cSwYD

  :ua:
   
 4. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Ете што се дешава. Ете зошто треба таква група. :ha:
   
 5. важна

  важна
  Gaining Experience

  461
  98
  19 Април 2010
  Женско
  Дизајнер
  Јас сум против пиратеријата.
   
 6. eldiablo

  eldiablo
  Баниран/a

  820
  48
  21 oктомври 2008
  @важна прочитај ги претходните постови. Партијава нема врска со пиратерија. :))
   

Сподели

Вчитување...