• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PilGriM vs. gOJDO

  • Ја почнал/а темата
  • #1

PilGriM

Gaining Experience
18 октомври 2008
1,508
442
Skopje
Кога веќе си се фатил за порти да пишуваш барем напиши ги сите. Има над дупло повеќе порти, одошто тие излистини во темава.
Zosto posle sekoj tvoj procitan post imam nesto gorclivo pozadi vo grlovo??? Mora na sekoj za se da mu mrcis???

fatal1ty_ sakal nesto da napise da go ima za site sto ne im e jasno, ako tebe ti e malce namesto da mrcis napisi za drugite konektori sto gi nema i dopolni go postot...ili pisuvas nesto bez vrska samo da ti se broi kako post???
 

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,791
14,690
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
@Пилгрим

Јас само кажувам што мислам, а мислам дека за темата да биде корисна не е довлно тоа што е напишано. Во листата фалат клучни порти ко RS232 која е најупотребувана порта во целата историја на компјутерите и уредите кои се поврзуваат со компјутер.

P.S. Кога ќе ми читаш пост, обавезно пред тоа обезбеди си нешто благо за јадење по читањето на постот. ;)
 

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,791
14,690
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Непознато електронско другарче,

- Бидејќи моите постови за тебе се невкусни и без цел
- бидејќи сметаш дека на секому му мрчам
- бидејќи знаеш што ќе кажам и
- бидејќи мислиш дека не сваќам што сакаш да ми кажеш,

Јас те советувам да ме вметнеш во твојатa ignore lista и да го решиш проблемот со мене.
 

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,791
14,690
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Нека си каже се што му лежи на срце. Не е добро да си ќути и да си прибира во себе. Башка, може ќе ми каже нешто ново кое не го знам за себе.
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Ќути си Pilgrim, не си знаеш со кого си имаш работа...:D

Мислам дека аџијата во овој случај не е во право ...... меѓутоа секој си има право да си го искаже своето мислење:)
Те сфаќам во каков контекст ти беше кажаното :bravo:.... ама ај и јас да се уфрлам кај што не треба :))
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

PilGriM

Gaining Experience
18 октомври 2008
1,508
442
Skopje
Непознато електронско другарче,

- Бидејќи моите постови за тебе се невкусни и без цел
- бидејќи сметаш дека на секому му мрчам
- бидејќи знаеш што ќе кажам и
- бидејќи мислиш дека не сваќам што сакаш да ми кажеш,

Јас те советувам да ме вметнеш во твојатa ignore lista и да го решиш проблемот со мене.
Kako prvo ne sum ti drugarce!
Kako vtoro ne stavam jas nikogo vo ignore lista posto sekoj znae nesto sto jas ne znam...

Ќути си Pilgrim, не си знаеш со кого си имаш работа...:D
Zosto da si kutam? Po sto se meri deka toj e jak, razbira, a jas sum pomalku od nego pa treba da kutam?
Daj oslobodete se ednas od makedosnkite stereotipi...

Нека си каже се што му лежи на срце. Не е добро да си ќути и да си прибира во себе.
I psiholog si???

Мислам дека аџијата во овој случај не е во право ...... меѓутоа секој си има право да си го искаже своето мислење:)
Те сфаќам во каков контекст ти беше кажаното :bravo:.... ама ај и јас да се уфрлам кај што не треба :))
Rabotata e sto ne mora da se komentira ako nema pricina i ideja...

Forumite gi koristam so godini, ucev, nauciv, nikogas sum nemal problemi so nikogo...samo sakav da pomognam (da prenesam ona sto sum naucil od iskustvo) na nekoj nas makedonski forum zosto kaj nas potesko se najduvaat informacii za IT svetot (jas sum se macel porano za toa).
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Rabotata e sto ne mora da se komentira ako nema pricina i ideja...
Другар не се љути ама мислам дека пак не си во право.:)
Колку што гледам оваа тема е во боречки клуб .... и колку што ги знам правилата ..... нема правило против фаќање сеир:rolleyes:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

PilGriM

Gaining Experience
18 октомври 2008
1,508
442
Skopje
Другар не се љути ама мислам дека пак не си во право.:)
Колку што гледам оваа тема е во боречки клуб .... и колку што ги знам правилата ..... нема правило против фаќање сеир:rolleyes:
Ne mislev za tebe toa, izvini, tuku za gOJDO
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Mи дадоа.. http://it.com.mk/forum/showthread.php?t=7131 (Tnx Comander)

Anyway,

@Пилгрим

Јас само кажувам што мислам, а мислам дека за темата да биде корисна не е довлно тоа што е напишано. Во листата фалат клучни порти ко RS232 која е најупотребувана порта во целата историја на компјутерите и уредите кои се поврзуваат со компјутер.

P.S. Кога ќе ми читаш пост, обавезно пред тоа обезбеди си нешто благо за јадење по читањето на постот. ;)
Ако фалеле работи во темата а ти знаеш за нив, добро би било да ги додадеш.. Или мрчење е полесно? Сепак fatal1ty_ се потрудил и ставил тоа што мислел.

Треба да размислиш малку за тоа како се однесуваш на форум ;)
 

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,791
14,690
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Знаеш ли што е мрчење?
Мрчење е твојов пост и постовите на Пилгрим.

Ако некој од вас сакаше добронамерно да ми укаже на нешто можеше да го направи тоа начин така што никој друг освен нас нема да разбере.

Како што се гледа од приложеното, вам не ви е тоа целта.

Јас немам време, ниту желба да ги најдам сите компјутерски приклучоци кои фалат во листата и да напишам опис за секој од нив. Ги има многу повеќе одошто оние кои се на листата, па затоа и не се воодушевив. Тоа што го потенцирав (дури дадов и егзактен пример) не е ниту мрчење, ниту понашање. Ако некој сака да го свати поинаку или ако има проблем со вистината мене не ме интересира.

Мојот стил е да го кажувам она што го мислам директно, а не завиено во шарена хартија попрскана со светки и заврзано со панделка. Кога мислам дека некој е во право го признавам и прифаќам тоа. Исто така прифаќам и признавам кога ќе ми докажат дека не сум во право.

Отидов јас на пиво. Бидете така
 

JNenad

Intern
20 декември 2007
38
1
fatal1ty_ sakal nesto da napise da go ima za site sto ne im e jasno, ako tebe ti e malce namesto da mrcis napisi za drugite konektori sto gi nema i dopolni go postot...ili pisuvas nesto bez vrska samo da ti se broi kako post???
Пилгримот е во право. Тоа е класично мрчење. Ако некој знае повеке за конекторите (или било што во било која друга тема) треба да каже, да напише, тоа ке биде корисно за сите. Вака со мрчење нишо не праиме.

Поздрав
 

D

Администратор
31 март 2007
3,274
1,919
www.iwmnetwork.com
Добро луѓе, дај заебите више вакви теми ништо не се постигнува. Во името на порталот, форумот и светите блогови на IT.com.mk барам од вас во иднина да прекинеме со препукувањата.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Дај стварно прекинете ова е глупо ако не се поднесувате исчукајте се надвор и со здравје поштедете го местово од глупи постови.Од темата со мене рипнавте на друга ццц:))
 
Добро луѓе, дај заебите више вакви теми ништо не се постигнува. Во името на порталот, форумот и светите блогови на IT.com.mk барам од вас во иднина да прекинеме со препукувањата.
Епа драги модератору, зошто сте отвориле цел подфорум со наслов "Боречки клуб". Па многу јасно дека ке се "борат" луѓево.

abe druze sto da pravis,maliot saka da si napuni postovi.:ua::ua:
ova me pocetuva na toa koga bev mal i koga se borevme koj poveke slikicki ke sobere:LOL::LOL::LOL:
Еве го дечкото кој ги кара другите дека се пикаат у сечија манџа. Како што гледам, името на темава е Пилгрим вс гОЈДО, а ти фино лепо си се најде тука да и ставиш сол на манџата:)):)):))
 
M

Mr.Alien

Гостин
@ Sephirot

D е Администратор, не модератор....чисто, онака, за информација...:D

Мислењето на Miki Petrovski во оваа тема е избришано, со оглед дека не е во согласност со самата тема. Човекот очигледно има нешто против gOJDO па почнува да му реплицира и каде е издржано и каде што не е. Во една друга тема во рамките на овој подфорум Miki Petrovski е јавно опоменат. Се надевам дека малку ќе ги смири страстите. Навистина нема потреба од вакви работи. :ua:
 

Maki

Intern
29 февруари 2008
135
3
Ја осеќам горчливо во грлото кога читам македонски на латиница. И шо сеа ?
Мислам фак, овој бил оваков, оној бил онаков, овој она, оној ова.
Не се сите исти и тоа шо за некој е совет за друг е мрчење за трет е ШКЉМН. Така да малце олабавете
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,630
Мислења
822,050
Членови
28,275
Најнов член
Лени333
На врв Дно