• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PicUP Прв македоснки image hosting server

 • Ја почнал/а темата
 • #1

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Ова е првиот македонски image hosting server се надевам дека ќе ви се најде... :) поздрав...

www.picup.co.sr
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
И пак се надевам дека најдоцна за еден месец ке биде com.mk...
Ова е ипак тест период... доколку има интерес ке земам и com.mk домен...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
еее дефинитивно не е прв... :) ај вака „PicUP најдобриот, најбрзиот и наједноставниот македоснки image hosting server“ :pPP
јас овој си го правев само за мене бидејќи имиџшек е многу спор и делува ептен конфузно со тие слики, реклами и сл...
Али во иднина планирам да го преведам на сите балкански јазици и да стане масовно користен... само спонзори да најдам...
 
10 мај 2007
33
4
^ Лавли, честитки. Многу ми е мерак кога ке видам вакви проекти. Супер! Само, не го тргај ни ако налеташ на мал интерес, ни од било која друга причина, оти ќе ја изгубиш довербата на тие што стекнале доверба во тебе :)

Секогаш срце ме боли, оти грото од ваквите проекти така завршуваат.
 
D

DimitarMK

Гостин
ej,super e ova,a sakam da te prasam neso.Skriptata ja napravi ili ja najde na net?
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
еее дефинитивно не е прв... :) ај вака „PicUP најдобриот, најбрзиот и наједноставниот македоснки image hosting server“ :pPP
јас овој си го правев само за мене бидејќи имиџшек е многу спор и делува ептен конфузно со тие слики, реклами и сл...
Али во иднина планирам да го преведам на сите балкански јазици и да стане масовно користен... само спонзори да најдам...
Супер идеја! Со среќа :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #11

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Фала на сите за убавите зборови...
инаку ова е EasyImageHoster скрипта али малку е модификувана...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #14

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Направив и тулбар за firefox може да го доунлоадирате...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #16

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Сакав да го направам дитект од тулбарот да се аплоадираат слики ама не ми одеше баш... има ли некој да помогне :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #17

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
PicUP.co.sr R.I.P.
PicUPer.com coming soon!!!
:zhurka​
 
D

DimitarMK

Гостин
За PicUPer.com ќе ја користиш истата скрипта?
Супер е таа скрипта ама еве ти давам идеа да се направи иста таква скрипта ама да биде за уплоад на мп3
 

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1,258
1,058
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
abe nema veze za bilo sto moze da se napravi hostinigot, samo ako pruza povolni uslovi bez cekanje za download, timelimit i sl.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #21

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
За PicUPer.com ќе ја користиш истата скрипта?
Супер е таа скрипта ама еве ти давам идеа да се направи иста таква скрипта ама да биде за уплоад на мп3
Истата скрипта ќе биде само дизајнот ќе биде различен и ќе има некои мали измени. Инаку сите веке хостирани слики ќе бидат достапни...
Бива и за мп3, ќе ви дадам mooneybookers инфо отворен за донации, ќе земеме некој огромен хостинг пакет и... сите среќни :rolleyes:
 
D

DimitarMK

Гостин
DinamicMK, ај помогни ми, ја инсталирав скриптава и кога пробувам да уплоадирам ми пишува Fatal error: Call to undefined function imagecreatefromjpeg() in /var/www/img/basic.php on line 89
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,717
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно