• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Pi Coin

  • Ја почнал/а темата
  • #1

GreenVlach

Intern
11 мај 2020
20
2
Дечки не се разбирам мн од крипто валути во последно време гледам се збори Pi Coin кој се копа од телефон и не зема ни рам ни ги успорува. Некој што знае што како се случува со оваа крипто-валута и што ќе се случува?
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,439
8,547
Скопје
Дечки не се разбирам мн од крипто валути во последно време гледам се збори Pi Coin кој се копа од телефон и не зема ни рам ни ги успорува. Некој што знае што како се случува со оваа крипто-валута и што ќе се случува?
Да, ќе биде најјака.
 

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,052
1,638
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
2x Xfx RX 580 8Gb Crossfire X
Case
Nzxt h500i
Mouse
Steelseries Rival 100 Dota 2
Keyboard
Natec Thor 300 TKL
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
Не е ни криптовалута, нема ни блокчејн, чиста пирамида. Каде видиш реферал, знај пирамида е.
Bonus points - Изгуглај OneCoin
 

coNNectMKD

Gaining Experience
13 март 2017
479
396
Skopje
Многу фама се крева за ова, а и доста корисници имаат, јако се рашириле.

Тоа да копа на телефон без интернет и башка реферали, води кон тоа дека е превара.

Мада сите превари се функционилни и луѓе ќаруваат на почетокот. OneCoin попара правеше, со години беа активни и презентираа низ цел свет колку јак коин имале. Слики си правеа од CoinMarketCap каде OneCoin го ставаа под Етер, на 3то место.
 

StefAngel

Practice makes perfect
28 ноември 2015
2,211
1,431
Дечки не се разбирам мн од крипто валути во последно време гледам се збори Pi Coin кој се копа од телефон и не зема ни рам ни ги успорува. Некој што знае што како се случува со оваа крипто-валута и што ќе се случува?
Криптовалута без блокџејн
 

Sancho Sanchez

Gaining Experience
12 октомври 2016
98
132
Не е ни криптовалута, нема ни блокчејн, чиста пирамида. Каде видиш реферал, знај пирамида е.
Bonus points - Изгуглај OneCoin
Hex имаше реферал, не беше воопшто пирамида, но не беше ни некој корисен криптокоин, ако си доволно упатен и можеш да ја предвидиш некако играта можеш и тука да ќариш, ама кој не се разбира дефинитивно поарно настрана да си седи.

Во секој случај Hex ептен ја збогати фамозната ориџин адреса, преку неа Richard Heart собра преку 1 милион Етереуми, веќе е милијардер, мислам како индивидуалец собра повеќе пари од било кој ICO (пошто нема тим со кој ги дели парите).
Мислењето е автоматски споено:

Да, ќе биде најјака.
Не само тоа, и банкарите се тепаат кој попрв да купи, ама скришно затоа уште никој не ја знае ;)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,026
Мислења
837,030
Членови
28,966
Најнов член
dedecds
На врв Дно