• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PHPDesigner 2007 Professional 5.5.2

• Ја почнал/а темата
K

Kosta

Гостин
ic nekam vakvi programi, ili neso u stil kako dreamweaver ...... otvoris notepad i kucas.

za PHP koristev ConText. slicen na notepad, samo sto imas podrska za mnogu jazici
Абе дај не ме зезај, ептен е hardcore тоа :). Тие многу ја олеснуваат работата, не ќе фатам во notepad ќе куцам, два дена ќе ми требаат да искуцам несо поасално :LOL:

• Ја почнал/а темата
K

Kosta

Гостин
Дугмињата ти ја олеснуваат само работата, а нивната улога што треба да ја извршуваат ти ја кодираш. Што знам според мене тоа си е паметна работа. :)

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Куцање на код секако ќе мора, само условите се подобри.. Autocomplete, готови референци, функции и слично се добродојдени..
Не сум го користел доволно за да можам да дадам оцена, инаку ми делува ок, а и ми го препорачаа :)

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
мислам дека поарно би било да го куцате отколко готово во дреам веавер или во некои други програми... иако и јас го користам дреам веаверот , сепак во последно време почнувам повеќе во нотепад да кодирам... и мислам дека подобро е(барем според мене)... а ако заглавам нешто малце ќе погуглам и ако нема чаре дреам веавер да видам нешто од таму ако измакна... и то е то :p

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,562
Мислења
823,369
Членови
28,067
Најнов член
Dacmac92
На врв Дно