• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PHPbb3 форум plugins

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
Ако знае некој да ми каже страна каде можам да најдам plugins (или како и да се викаат) за PHPbb3 форум ми требаат... било какви нека се :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43,576
Мислења
823,711
Членови
28,077
Најнов член
Brlebrle
На врв Дно