• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PhpBB форум - Превод

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Dr.XaYC

Intern
11 февруари 2008
65
0
dali moze da se dobrevede mkd jazikot na phpbb forum. eve na primer ova - Members connected during last 24 hours :
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Дали можам да направам back up од од сите постови и useers од некој free форум како http://www.editboard.com/mk/create-forum/ и во случај да ми се избришат некои постови или доколку пропадне форумот од билокакви причини да си регистрирам нов форум и да направам update со сите постови и кориснички имиња од стариот форум, можно ли е ова?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,537
Мислења
858,929
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно