• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PhpBB Форум - Backup

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
логираш се преку cpannel
во filemanager селектираш го папките од кои сакаш да направиш backup и add to archive
и после преку ја симнеш акхивата на компјутер
или пак не мора да ги архивираш но доколку е големи
вчера што имав случај на еден форум неархивиран е околу 900мб:)
така да спакувај си ги подобро
за базата иди во phpbyadmin или кај влегуваш во базите обично е ова
селектирај ја базата т.е. кликни на неа. export погледај ги опциите кои ги имаш и кои ти требаат исто и тука има дали да ја спакува...
и то
како што би кажале од к15:)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
kaj da go najdam toa cpannel ? vo admin menito nema takvo nesto
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Дали му е хостиран него или му е на eidtboard?
Ако му е на editboard немаш cpanel..(така мислам)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
eidtboard:plachko2: taka da nisto, ne mozam da napavam back up
Dali moze da se napravi back up od freeforum101.com ?
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
па тогаш преку ftp доколку имаш пристап не знам
во phpbb не сум работел одамна сигурно имаат нешто додатоци

имам еден јас една скрипта е само ја уплоадираш и преку неа правиш backup подржува голем број на бази
само не можам да ти ја дадам custom e му требаше на еден клиент така да јас ангажирав програмер да ја направи
но види го ова т.е. пробај може ке успее
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Majkata mu e samo sopstven forum na domasniot kompjuter :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
845,843
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно