• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PHP

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Joker123

Intern
25 мај 2021
7
0
Имам класа наречена компанија содржи низа од 3 типа на вработени менаџер, инжинери и сметководител и име на компанија. Класата компанија треба да биде наследена во 3 класа Менаџер, инженер и сметководител. Имам во html 3 копчиња па кога корисникот ќе притисне на Менаџер да ми се отвори класата Менаџер со потребните информации да се прикажат, доколку корисникот притисне на Сметководител да се отвори класата Сметководител со потребните информации за сметководител итн. Помош како да го напишам ова во Php.
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,101
3,590
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + Cooler Master M240L | AMD R9 5950X
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Досега имаш нешто воопшто пробувано / учено за OOP во РНР?
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,101
3,590
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + Cooler Master M240L | AMD R9 5950X
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
одговорот/решението ти е во поставената задача. креираш една основна класа, после ја наследуваат треи други. за клик на копчето, имаш две опции - или да креираш посебен хтмл фајл за секоја класа и при клик да пренасочуваш таму, иили да е само еден фајл и со GET проверка да проверуваш шо е кликнато. после то, само ја инстанцираш класата и печатиш соодветни атрибути на класата
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,003
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно