• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PHP

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Joker123

Intern
25 мај 2021
7
0
Како да прикажете податоци од MySQL базата на податоци(на пример име, цена,ид) во различна HTML табела користејќи PHP, но секој од сет на податоците да се прикажува во посебна табела. Пример име:Ab,цена:120,ид:123 во една табела во 3 редици, друг пример име:Abbb,цена:12022,ид:223 во друга табела во 3 редици. Значи за секој сет од податоци да има посебна табела.Помош. Ви благодарам
 

mac_mk

Gaining Experience
30 јуни 2017
100
119
Пробај со мала измена на овој код Tryit Editor v3.5 - Show PHP

наместо echo "id: " . $row["id"]. " - Name: " . $row["firstname"]. " " . $row["lastname"]. "<br>";

echo "<table>
<tr>
<td>$row['id']</td>
<td>$row['firstname']</td>
<td>$row['lastname']</td>
</tr>
</table>"
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,003
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно