• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PHP Redirection

  • Ја почнал/а темата
  • #1

petar.bt

Intern
12 август 2007
731
20
како мози да се направи од кога ке се појави страна дека некој е успешно логиран по 2,3 секунди автоматски да биде префрлен до некоја страна
по можност то да биди со PHP code
 

Luidgi

On your way to fame
24 февруари 2008
807
840
Ај со meta redirect, исто ти се фаќа :D

Код:
<head><meta http-equiv="refresh" content="5;URL=линкот"></head>
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,569
Мислења
823,608
Членови
28,075
Најнов член
GGPPkorcula
На врв Дно