• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PHP програмери (и совет околу видео проблем)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

nikolaspa

Intern
3 мај 2008
5
0
Здраво до сите,

Немав време да ги прочитам правилата на форумот, и се надевам дека доколку побарам кандидати за PHP програмери (full time job) нема да биде проблем. Доколку има заинтересирани, слободно контактирајте ме.

И што се однесува до видео проблемот, незнам дали е до мене, мојата камера или некоја проста работа, ама имам дигитален камкордер со кој кога снимам се е во ред, но кога ќе го префрлам фајлот во AVI формат на HDD времето и датумот на снимање го нема. Знам дека овој запис е сигурно зачуван во видео фајлот, но од некоја причина сите софтвери за превземање на видео од камера не се го прикажуваат. Претпоставувам дека некој од вас го забележал ова претходно, па доколку имате решение, ве молам за совет.

Поздрав,
Никола
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,000
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно