• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PHP forum opcija

  • Ја почнал/а темата
  • #1

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,809
82
Имам еден проблем.Имам еден форум и сега сакам да направам нешто али незнам дали може.Можам ли на пример некако да направам откако некој ке дојде на форумот ако не е регистриран член да неможе да ги чита постовите од форумот?
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
895
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Мoжеш да направиш такашто ќе доделиш рестрикции на подфорумите само за членвите (view->members или слично)...
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
895
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
За phpbb: одиш во администрациониот панел и избираш->права-> и ќе им доделиш права за гледање на членовите...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,753
Мислења
864,030
Членови
30,087
Најнов член
Гиги5
На врв Дно