• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PHP Developer

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,116
27,381
kalco.ru
Здраво дечки,
Потребен ми е PHP Developer кој ќе доврши проект кој е 80% готов. Започнав нова работа и немам време за него да го довршам. Се работи за проект кој е предвиден за комерцијални цели (ќе се продава на codecanyon или слична платформа), така да пред да добиете пристап до кодот ќе мора да потпишеме NDA кој ќе го заверам на нотар.
Се работи за форум скрипта која е базирана на сопствен php engine (на кој ќе бидат базирани и други проекти во иднина),
Имам обезбедено документација за полесно разбирање на структурата и кодот (комплетно е напишан од мене така да ќе имате и поддршка во секое време).

Моментално имам 5 tasks и 2 bug fix.
Форумот ќе има три кориснички групи (Админ, Мод и Корисник) како и три типа на категории (Приватни- видливи само за админи, стандардни - видливи само за најавени членови и јавни - видливи за членови и гости)

1. Функциите за избриши/измени пост се готови, само треба да се имплементираат.
2. Класа за причаување на фајлови во пост имам, само треба да се подобри.
3. Кога се креира нова тема, има поле да се избере во која категорија е сместена (dropdown). Ако корисникот е админ/мод да ги прикажува сите категории, ако корисникот е обичен да ги крие сите категории кои се PRIVATE, и да неможе да креира тема во нив.
4. Да се додаде систем за лајк/дислајк на постови (ова не е воопшто почнато) да биде едноставен систем кој ќе додава/одзема поени на постови, и ќе бидат прикажани вкупниот број на поени во профилот на корисникот.
5. Како едитор користам Summernote - Super Simple WYSIWYG editor - да се најде начин да се листаат смајлиња кои се запишани во база. Моменлтано се додаваат оддвоено од едиторот, сакам да ги соединам.

6. Кога ќе се избриш/додаде тема, не брише count од sidebar каде што се прикажани категориите и вкупниот број на теми во нив.
7. Sitemap не генерира како што треба (XML Parsing Error: unclosed token
Location: https:/XXX.XX/sitemap/sitemap.xml
Line Number 2, Column 1:<url xmlns="www.sitemaps.org - /schemas/sitemap/0.9/")

Сите задачи од погоре се во frontend, админ панелот е 100% готов и функционален. Базата е комплетна, така да нема да треба ништо да додавате и бришете во неа, за најголемио дел од задачите се потребни само додавање query.

Плаќам фиксно (со ваши понуди)
Ако добро ја завршите работата, ќе имате можност да бидете главен развивач на проектот и сите останати...доколку сакате секако.

Би се почнало со работа после 15-ти јануари и немам некој конкретен рок за завршување...

Отворен сум за било какви прашања во темата и во приватна порака...Апликации на email [email protected] или во Приватна Порака...

Благодарам.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,116
27,381
kalco.ru
Мал update Останати се уште 4 задачи... дечкото што го вработив заврши 3 и се откажа од сеуште непозната причина...

1. Функциите за избриши/измени пост се готови, само треба да се имплементираат.
2. Класа за причаување на фајлови во пост имам, само треба да се подобри.
3. Кога се креира нова тема, има поле да се избере во која категорија е сместена (dropdown). Ако корисникот е админ/мод да ги прикажува сите категории, ако корисникот е обичен да ги крие сите категории кои се PRIVATE, и да неможе да креира тема во нив.
4. Да се додаде систем за лајк/дислајк на постови (ова не е воопшто почнато) да биде едноставен систем кој ќе додава/одзема поени на постови, и ќе бидат прикажани вкупниот број на поени во профилот на корисникот.
5. Како едитор користам Summernote - Super Simple WYSIWYG editor - да се најде начин да се листаат смајлиња кои се запишани во база. Моменлтано се додаваат оддвоено од едиторот, сакам да ги соединам.

6. Кога ќе се избриш/додаде тема, не брише count од sidebar каде што се прикажани категориите и вкупниот број на теми во нив.
7. Sitemap не генерира како што треба (XML Parsing Error: unclosed token
Location: https:/XXX.XX/sitemap/sitemap.xml
Line Number 2, Column 1:<url xmlns="www.sitemaps.org - /schemas/sitemap/0.9/")
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,560
Мислења
820,541
Членови
28,218
Најнов член
macika
На врв Дно